СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 26 И 27 ЈУНИ 2021 ГОДИНА


ОВЕН
Деловните партнерства овие дена нема да се развиваат на начинот на кој вие би сакале, па затоа многумина од вас ќе се прашуваат зошто воопшто влегле во одредена врска. Идејата што ја имате, а се однесува на пари и финансии, засега треба да остане тајна, во спротивно сите ваши планови би можеле да пропаднат. Покажете им на претпоставените колку сте одговорни.

БИК
Веројатно има потешкотии во љубовната врска, па многумина ќе се запрашаат зошто воопшто се со таа личност. Не брзајте и не донесувајте ненадејни одлуки, туку размислете во мир за сè што сте поминале и, доколку е потребно, побарајте совет од личност на која и верувате. Ако имате деловна идеја поврзана со пари, не ја откривајте веднаш.

БЛИЗНАЦИ
Слободно застанете за вашите права или спротивставете се на оние кои се обидуваат да ве стават во бескомпромисна ситуација. Не дозволувајте другата личност да ве натера да се чувствувате непријатно или помалку вредно, кажете јасно што не ви одговара, но не покажувајте дека сте лути или вознемирени. Во љубовта можете да очекувате поголема почит.

РАК
Обидете се да ги решите сите чудни работни места и задачи кои не ви се допаѓаат наутро, бидејќи на тој начин ќе се чувствувате подобро и подоцна ќе имате повеќе време за поинтересни работи. Некои од вас ќе ги добијат првите информации поврзани со промоција на бизнисот овие дена. Викендот е поволен за сите активности со деца, како и за комбинирање на работата со задоволство.

ЛАВ
Потрудете се да доминирате на работното место, но и меѓу пријателите. Beе бидете многу добро расположени, ќе се изразите многу јасно и другите генерално ќе ве сметаат за позитивна и харизматична личност. Веројатно ќе се соочите со противење, но ако бидете добро информирани, ретко кој ќе може да го одбие она што го барате.

ДЕВИЦА
Подгответе се за стресен викенд. Веројатно ќе мора да се движите помеѓу различни идеи, планови, состаноци и да комуницирате со луѓе од многу различни карактери. Приодот е поволен за купување недвижнини, како и повредни предмети, но не бидете премногу гласни за цената, бидејќи некој може да ве престигне и да ве забави многу.

ВАГА
Викендов веројатно ќе сретнете личност која ќе ве охрабри да одите на кратко патување или да се забавувате. Обидете се да им одолеете на оние предизвици за кои знаете дека немате премногу време, но во исто време прифатете сè што може да ја промени вашата рутина. Ако не знаете што да правите на работа, обидете се како што прават другите.

ШКОРПИЈА
Наскоро ќе добиете многу добра можност, но мора да бидете малку повеќе трпеливи и да продолжите да работите со исто темпо. Слободно испробајте нови начини на работа или посветете се на нови проекти, работите ќе се одвиваат во ваша корист овие дена, но само ако не дозволите личност со повеќе искуство да ве исплаши. Верувајте во себе и не се повлекувајте, покажете дека сте способни.

СТРЕЛЕЦ
Овие дена сигурно ќе слушнете и видите некои работи што нема да ви се допаднат. Бидете силни и не дозволувајте никој друг да утврди што правите. Ако го смените ставот и го ставите егото на прво место, вашата околина сигурно ќе ве сфати посериозно. Во љубовта е можна заситеност со секојдневниот живот, бидете подготвени да предложите промени.

ЈАРЕЦ
Не кријте се и бегајте од непријатни луѓе или обврски. Време е да се соочите со сè што ве мачи или нервира. Нема да можете правилно да одите напред додека не се ослободите од оние луѓе и работи што постојано ве влечат наназад. Викендот е поволен за преговори, но само ако сте добро подготвени и информирани.

ВОДОЛИЈА
Не секој ќе биде на ваша страна, особено во ситуации кога ќе се обидувате да комуницирате со оние луѓе кои можат да ви дадат нова можност или да ви отворат нови врати. За да го постигнете она што го сакате, ќе треба да земете многу невообичаен пристап, обидете се да го изненадите соговорникот на креативен начин. Не носете ја работата дома.

РИБИ
Концентрирајте се на оние работи што работат во спротивно нема да успеете да направите се што планирате. Игнорирајте ги луѓето што ве збунуваат, се обидуваат да ве забрзаат или постојано ги менуваат вашите очекувања. Покрај поставувањето приоритети на работа, треба да размислите кои се вашите вистински пријатели во приватниот живот и да отстраните сè што е негативно.

Извор: srekja.mk

Previous Преслатко: Мало слонче мисли дека сурлата му е играчка
Next Не можете да заспиете поради жештините? – Ова е најголемата грешка која можете да ја направите

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *