in ,

Реалноста позади социјалните мрежи – Инфлуенсерка открива како всушност изгледаат „совршените“ Инстаграм фотографии

Не е тајна дека социјалните мрежи даваат прилично изобличен поглед на реалноста, бидејќи повеќето од нив споделуваат само највозбудливи и најгламурозни делови од нивните животи. Една Инстаграм инфлуенсерка реши да им покаже на своите следбеници колку е лесно да се претстават на Интернет во подобро светло или да манипулираат со содржини на разни социјални мрежи.

Фитнес тренерката Хејли Мадиган редовно им покажува на своите придружници колку е лесно – со правилно осветлување, агол на снимање и алатки за уредување фотографии – да го подобрат ничиј изглед и да ги отстранат различните несовршености.
„Сакав да им покажам на жените и мажите колку е лесно да се манипулира со телата на луѓето, дури и на видеа. Помладите генерации денес растат под притисок на ‘совршенство’ на социјалните мрежи и треба да знаат дека она што луѓето го објавуваат не е секогаш реално“ – објасни Хејли.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Реалноста позади социјалните мрежи

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Не можете да заспиете поради жештините? – Ова е најголемата грешка која можете да ја направите

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 ЈУНИ 2021 ГОДИНА