in , , ,

Преслатко: Мало слонче мисли дека сурлата му е играчка

(ВИДЕО) Индиецот Суда Рамен на својот Твитер сподели видео на кое се гледа како слон игра со својата сурла, ја врти во круг.

„Ова младенче мисли дека сурлата му е играчка.“
Слоновите не знаат како да ја „користат“ сурлата додека се на возраст од 6 до 9 месеци.
„Тие учат за што служи сурлата од мајката и постарите слонови“, напишал Рамен.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Генијален тест како да проверите дали е вистинско време да го однесете вашето куче на прошетка

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 26 И 27 ЈУНИ 2021 ГОДИНА