Новак на Тик Ток: Ѓоковиќ во теретана се качи на бескрајна лента, па почна да танцува, а светот буквално „полуде“ по хит клипот на Ноле (ВИДЕО)


Србија, регионот, Балканот… но и целиот свет едноставно го обожава Новак Ѓоковиќ.

Не само поради неговиот голем спортски талент и врвните тениски резултати и успеси, туку и поради неговиот препознатлив хумор и одличната забава што им ја пружа на своите блиски, пријателите и фановите.

Последното видео го докажува токму тоа, и би се рекло дека  нема кој не е воодушевен од неговиот духовит потег.

Имено, Новак отишол во теретана, се качил на бескрајната лента и започнал да танчува, нишајќи со колковите, а видеото со таа сцена осамна на Тик Ток па го обиколи светот,кој буквално полуде по хит клипот на Ноле.

@vadras.kreveti.duseci

Dame i gospodo, jedan jedini, neponovljivi…NOVAK ĐOKOVIĆ. #🥎 #🏆 #novakdjokovic #djokovicnole #jokernole #novakđoković

♬ Funk it up – Official Sound Studio

Извор: vistina.com.mk

Previous Чудо од дете – Има само 3 години и веќе стана концертна пијанистка
Next Најголемите манипулатори во хороскопот – Секогаш добиваат сè што ќе посакаат

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *