Чудо од дете – Има само 3 години и веќе стана концертна пијанистка


(ВИДЕО) Бриџит Си е најмладиот победник на националниот натпревар на музички таленти.

Во Риџфилд, Конектикат, живее тригодишно девојче, Бриџит Си, која е најмладата личност што победи на Елитниот национален натпревар на музички таленти и која ќе настапи во Карнеги Хол во Њујорк во ноември.

„Чудо од дете“ минатата година првпат присуствуваше на часови по виртуелно пијано. Нејзината наставничка, Фелисија Фенг Јанг, вели дека Бриџит напредувала повеќе за шест месеци отколку луѓето кои вежбале со години. Покрај тоа, девојчето има можност брзо да учи белешки:

За повеќе кликнете на наредниот линк: Чудо од дете

Извор: srekja.mk

Previous РЕЦЕПТ: Зазики салата идеална за освежување овој период
Next Новак на Тик Ток: Ѓоковиќ во теретана се качи на бескрајна лента, па почна да танцува, а светот буквално „полуде“ по хит клипот на Ноле (ВИДЕО)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *