in , ,

Кој бил вистинскиот Бетмен? – Како еден обичен месар стана најпознатиот суперхерој на сите времиња

Холивуд го претстави како мускулест суперхерој, кој стекна милиони фанови ширум светот, а ликот на Бетмен се сметаше за креација на компанијата „Стрип“ од 1939 година, кога првпат се појави во стрипови. Во шеесеттите години на минатиот век, Бетмен беше главниот херој на ТВ сериите, а во 1989 година беше создадена култната филмска франшиза.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Кој бил вистинскиот Бетмен?

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

На Алпите се појави крвав снег – Овој феномен ги зачуди и научниците

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 19 И 20 ЈУНИ 2021 ГОДИНА