in

Дневен хороскоп за 16.06.2021

ОВЕН

Работа: Ве очекуваат проблеми кои нема толку лесно да ги решите. Поради работните ситуации многу често сте под стрес.

Љубов: Срамежливи сте и не ви е лесно на ова поле да направите прв чекор кон личноста која ви значи.

Здравје: Урогениталниот тракт ви е чувствителен.

БИК

Работа: Не е поволен ден за нови случувања кога е во прашање полето работа. Можно е некое време да стагнирате.

Љубов: Посветени сте на саканата личност и многу ви е важно од неа да добиете внимание и нежност која ја очекувате.

Здравје: Наклонети сте кон алергии.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекуваат мали компликации кога е во прашање полето работа, и ќе ви биде потребно трпение да ги решите.

Љубов: Се двоумите околу тоа дали да влезете во нова љубовна врска со личноста која ви се додворува.

Здравје: Кожата ви е наклонета кон иритација.

РАК

Работа: Може да очекувате дека ќе бидете задоволни од организацијата на работа која сте ја направиле.

Љубов: Имате грижа на совест која сте ја покажале кон саканата личност. Пробајте тоа да го исправите.

Здравје: Пад на имунитетот.

ЛАВ

Работа: Може да очекувате нова работна прилика која ќе ја искористите на најдобар можен начин.

Љубов: Можно е помирување со личноста која и натаму ја сакате. Минатото ви се враќа на голема врата.

Здравје: Болки во грлото.

ДЕВИЦА

Работа: Успешно ги решавате проблемите на ова поле. Можно е другите да ви завидуваат на вашиот успех.

Љубов: Ве очекува прилика да на личноста која ви значи да и ги покажете вашите искрени чувства.

Здравје: Чувајте се од настинки.

ВАГА

Работа: Не сте подготвени за драстични промени иако се подготвуваат нови пресврти. Потрудете се да бидете подготвени за изненадувања.

Љубов: САканата личност би можела да покаже некоја дистанца кон вас во следниот период.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да се наоѓате во ситуација која на некој начин е неизвесна. Не ви е лесно да донесете нови одлуки на ова поле.

Љубов: Партнерот покажува дека не е подготвен максимално да се посвети.

Здравје: Мал пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Успешно ќе го одработите она што сте го планирале за денеска. Поволен ден за работа е пред вас.

Љубов: Можно е да запознаете нова личност кон која ќе почнете да имате силни чувства.

Здравје: Нема проблеми со здравјето.

ЈАРЕЦ

Работа: Не сте подготвени за нови потези кои би можеле да ви ја загрозат работата. Засега држете се подалеку од било какви ризици.

Љубов: Сакате да одите чекор понапред со саканата личност и планирате заедница.

Здравје: Намалете го стресот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очеквау период во кој би можело да ви биде понудено напредување на полето работа.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува период во кој ќе имате ново љубовно познанство кое ќе ви донесе среќа.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

РИБИ

Работа: Успешно ќе решите некои пречки кои на ова поле сте ги имале. Може да очекувате дека се добро ќе се заврши.

Љубов: Ви недостасува со саканата личност да зборувате за се. Сте се оддалечиле.

Здравје: Генерално добро здравје.

Извор: ипортал.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

УКЛУЧЕТЕ СЕ НА PES20 ЛАЈФ СТРИМ: Македонија против Украјна

Како дома да подготвите изотоничен пијалок