in , ,

На оние кои се родени во овие три хороскопски знаци животот до август ќе им се промени од корен

Сезоната на Близнаци е на својот врв и ја зајакнува вашата желба да го прифатите вашиот интелект, да се поврзете со нови луѓе и да пробате некои нови работи.

На крајот на краиштата, овој хороскопски знак ве охрабрува да го исполнувате мозокот со разни забавни факти и да ја активирате вашата енергична способност за дружење.

Ова се некои од причините зошто периодот до крајот на август ќе биде најдобар за Близнаците, Ракот и Лавот – затоа бидете подготвени.

БЛИЗНАЦИ

Овој период е многу важен за вас. Тоа може да означи почеток на нешто што има моќ да го промени вашиот живот. Сепак, можеби нема да почувствувате драстична разлика одеднаш.

Додека затемнувањето на Сонцето во Близнаците поставува основа за ново поглавје, тоа ве охрабрува да го прифатите она што универзумот го испланирал за вас. Можеби се случуваат промени, односите можат да се трансформираат и да ви се дадат нови можности.

Некои од овие настани може да бидат тешки за прифаќање на почетокот, но сите тие ве прават многу посилна личност.

РАК

Венера зрачеше низ вашата прва куќа, помагајќи ви да апсорбирате толку многу емотивни, убави и пријатни вибрации. Можеби сте забележале дека луѓето во последно време повеќе ги привлекува вашата енергија, што ги охрабрува оние околу вас да ве третираат како ѕвезда.

Сепак, можеби претпочитате да дозволите да заблескаат вашата независност и индивидуалност. Додека Венера формира секситил со Уран, вселената ве охрабрува да бидете свои.

Облечете се како што сакате, сакајте на начинот на кој ќе го изберете и оставете го срцето да ве води.

ЛАВ

Овој период вклучува голема промена за вас, Лавовите. Додека Марс влегува во вашата прва куќа на 11 јуни, тоа ќе ве разбуди од долг сон. Ако се чувствувате бавно, поспано и застојано, сето тоа ќе се промени.

Можеби ќе почнете да се чувствувате поенергично, мотивирано и подготвено да се натпреварувате со секоја страст и енергија што ја имате внатре. Додека Марс се движи низ Лав, може да се чувствувате како вселената да ве тестира и да ви поставува пречки.

Сепак, тоа исто така ви дава моќ што ви е потребна за да го надминете она што ќе ви се најде на патот и да ја докажете вашата доминација во процесот.

Извор: курир.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 класични рецепти за сладолед кои на сите ни се омилени

Рецепт за совршено студено кафе: Ќе ви стане омилено по првата голтка