in ,

Каде да го чувате омилениот парфем во текот на летото за да не ви испари?

Ако не сакате брзо да ви испари омилениот парфем за кој сигурно и сте одвоиле значителна сума од вашиот буџет, информирајте се каде треба да го чувате во летните месеци.

Можеби и вие, како повеќето луѓе, едноставно го чувате парфемот на погрешно место во летниот период, па побрзо ви испарува.

Решението можеби ќе ве изненади, но е многу едноставно. Ако сакате подолго да ви трае парфемот, преместете го во кујната, поточно во фрижидерот, има изјавено директорот на одделот за козметика на Victoria’s Secret, Марк Книтовски.

Тој истакнува дека ова правило особено важи за во лето, поради топлината и сончевата светлина што придонесуваат мирисот побрзо да „ветрее“. Во фрижидер ќе се зачува свежината на парфемот и ќе биде подолготраен.

Ако не сакате да ја чувате козметиката на исто место со намирниците за јадење, друга опција ви е да го завиткате парфемот во фолија.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Вака македонските познати личности навиваа за Македонија на Европско првенство (фото)

По примерот на Џенифер Лопез: Анџелина Џоли се врати на бившиот сопруг?