in

ЕСПН: Македонија го има најубавиот дрес на ЕУРО 2020 (ВИДЕО)

Според медиумскиот гигант „ЕСПН“ македонската фудбалска репрезентација го има најубавиот дрес на Европското првенство.

Реакциите на македонската јавност не дозволија да играме со новиот дрес, притисокот ја принуди ФФМ да го повлече и да го врати стариот со кој ги забележавме и најголемите успеси.
За дресот со сонцето пристигнуваат пофалби од сите страни, а една од оние кои имаат најголема тежина е од ЕСПН.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Вистинскиот рецепт за СРЕЌАТА – Еве кои се нејзините состојки

3 класични рецепти за сладолед кои на сите ни се омилени