Вака македонските познати личности навиваа за Македонија на Европско првенство (фото)


Македонската фудбалска репрезенатација сношти во Букурешт го одигра првиот натпревар на Европското првенство против Австрија.

Натпреварот беше интересен до  самиот крај, а македонските фудбалери имаа неколку добри прилики. На крајот резулатат заврши со 3:1 за Австрија.

Македонските јавни личности, пејачи, актери, водители, навиваа за Македонија на нејзиниот прв натпревар.

Некој од дома, некој од улица, некој од кафуле, но сите заедно сплотени навиваа за македонската фудбалска репрезентација.

Еве како навиваа нашите познати личности.

За повеќе кликнете на наредниот линк: вака македонските познати личности навиваа

Извор: vistina.com.mk

Previous Рецепт за совршено студено кафе: Ќе ви стане омилено по првата голтка
Next Каде да го чувате омилениот парфем во текот на летото за да не ви испари?

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *