in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 ЈУНИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
За да ја задоволите личноста за која се грижите, ќе мора да заобиколите некои работи, па веројатно и прописите на работното место. Емоционалните проблеми ќе ескалираат ако не сте подготвени барем привремено да се повлечете или предложите компромис. Изберете ги вашите битки мудро и внимателно. Ништо нема да постигнете ако се водите од тврдоглавост или дозволите емоциите да надвладеат.

БИК
Бидете претпазливи затоа што некој може да ве нарече блефирање или нема намера да ги одржувате ветувањата. Пред да кажете дека можете да направите некои работи, средете ги мислите и проверете дали сепак се променија одредени околности. Треба да посветите најголемо внимание на изборот на вистинскиот момент, особено ако планирате побарувачки разговор.

БЛИЗНАЦИ
Не претерувајте кога правите деловни планови или кажете што треба да се направи, наместо да се свртите кон конкретни активности. Ако навистина треба да презентирате нешто денес, држете се до фактите. Некој ќе се обиде да ве збуни, но сепак ќе држите сè под контрола ако се фокусирате на напредокот, отколку на гласините.

РАК
Раковите ретко прибегнуваат кон агресивно однесување знаејќи дека тоа нема да го реши проблемот, но денес сепак ќе треба да вложите малку повеќе сила и барем да го кренете гласот ако сакате другите да ги поддржат вашите идеи или потези. Можни се проблеми со некои ваши колеги од работата, ќе ги решите само доколку не се пензионирате. Промените се неопходни и позитивни.

ЛАВ
Ќе се исплати за сè што работи, особено ако е насочено кон склучување нови зделки или потпишување договори. Денес ќе го имате главниот збор во повеќето полиња од животот и ќе имате сè под контрола, искористете го тоа за конечно да оставите некои работи во минатото. Нека не ве залажува да помислите дека е време за одмор, продолжете да продолжите со исто темпо.

ДЕВИЦА
Ако сакате работите да одат во насока што ви одговара, ќе мора да работите понапорно и да работите на односите со оние луѓе кои имаат моќ да донесуваат одлуки. Користете ја вашата имагинација и ќе постигнете многу подобри резултати. Денот е идеален за влегување во нови љубовни врски, но и за помирување. Веројатно е промена на финансискиот статус.

ВАГА
Не дозволувајте вашите емоции да ве потресат толку многу што на крајот ќе ја изгубите довербата во вашите најблиски и ќе донесете лоша одлука што негативно ќе влијае на вашата иднина воопшто. Подгответе се да заземете поинаков став и пристап затоа што тоа е единствениот начин да стигнете таму каде што сакате да одите. Во љубовта најважно ќе биде елементот на изненадување, но и гордост.

ШКОРПИЈА
Денес ќе се согласувате многу подобро со колегите и пријателите отколку со членовите на семејството. Држете се до оние луѓе кои се позитивни и размислуваат проактивно, но не прифаќајте веднаш неконвенционални идеи или вклучете се во решавање на туѓи проблеми. Презентирајте го она што го сакате на работа, но внимавајте да не понудите повеќе отколку што можете.

СТРЕЛЕЦ
Зборовите се секогаш послаби од делата, но ако денес се однесувате правилно, тие ќе ве водат кон нешто што го сакате долго време. Користете ја вашата фантазија и презентирајте други работи на начинот на кој мислите дека е најпаметен. Слободно изоставете некој факт ако мислите дека тоа ќе ви олесни да добиете подобра деловна позиција или пари.

ЈАРЕЦ
Нови опции и можности во приватниот живот ветуваат, но само ако сте подготвени да направите нешто брзо и да започнете отворен разговор со личност која престана да ви биде интересна. Не оставајте ги работите на случајност. Ако очекувате важен деловен состанок и преговори, ставете ги сите факти на хартија и започнете да се подготвувате денес.

ВОДОЛИЈА
Вие сте во добар период да решите какви било работни места или проблеми што ве забавуваат и влијаат негативно на вашата работа. Многу ќе зависи од тоа како денес ќе се претставите пред другите, особено обрнете внимание на невербалната комуникација. Ако сакате да напредувате во бизнисот или се надевате на зголемување на платата, не озборувајте колеги.

РИБИ
Фокусирајте се на личноста со која сакате да поминувате повеќе време. Ќе се најдете пред добра можност и ако вложите малку напор, би можеле да развиете креативна идеја што ја имате со години. Децата многу ќе влијаат на вашите одлуки, не бидете избрзани или бидете премногу спонтани. Во љубовта, некој ќе сака да ви помогне, не лутете се без причина.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Мафини од банана без шеќер и брашно: Слатко задоволство со малку калории!

Рецепт за вкусен чоколаден колач со тиквички