in , ,

Дава неверојатни резултати, а нема да ве чини ништо: Трикот на Ирина Шајк за беспрекорен тен мора да го испробате!

Таа го освои светот со својот природен изглед и рафинирано чувство за мода, а ако се прашувате како успева да го направи тенот да изгледа толку добро во секое време, го имаме одговорот.

Ирина Шајк има совршена кожа на лицето и секогаш изгледа свежо благодарение на овој трик за убавина на кој му е верна со години.

“Никогаш не ставам пудра со помош на апликатори или четки, туку со прсти. Тоа го олеснува процесот, а тенот изгледа неспоредливо поубаво”, рече Ирина.

Пред да нанесе шминка, таа секогаш практикува масажа со мраз, за ​​која вели дека е скоро магична.

Благодарение на овој трик, подуеноста од лицето и темните кругови исчезнуваат за рекордно време. Покрај тоа, масажата ја стимулира циркулацијата, така што тенот изгледа многу подобро. Исто така е добро познато дека масажата е одлична за превенција од брчки.

“Кога сум уморна или ќе се разбудам со отечени очи, најдобриот начин да се отстрани тој проблем е масажа со коцки мраз. Го научив овој трик од мајка ми и навистина функционира”.

Извор: попара.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Рецепт за вкусен чоколаден колач со тиквички

Хит фризурата од ’90-тите повторно главен тренд ова лето