in ,

Чај од зелена салата – Најефикасниот лек против несоница

Ако страдате од несоница, можеби ќе ве заинтригира новиот трик што го води ТикТок. Звучи неочекувано, но се повеќе луѓе тврдат дека пиењето чај од зелена салата им помага да заспијат.

Сè што треба да направите е да зовриете неколку лисја зелена салата во вода и потоа да ја испиете исцедената течност. Треба да се чувствувате уморни во следните дваесет минути. Иако звучи прилично неверојатно, се чини дека овој пијалок навистина може да биде ефикасен. Имено, зелената салата содржи високо ниво на лактукарија, што докажано поттикнува релаксација и поспаност. Затоа маслото од семе од зелена салата долго време се користи како природен лек кој може да помогне при несоница.

Повеќе погледнете на наредниот линк: чај од зелена салата

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Уклучете се на новиот FIFA 21 стрим кој почнува во 13 и 25 часот

Што е тоа што причинува завидливост кај луѓето – Главен знак кој најчесто не го гледаме