in

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 5 И 6 ЈУНИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овие дена ќе бидат особено добри за вас. Ќе бидете оптимисти и подготвени за акција, и како што викендот се приближува кон крајот, така и вашиот нагорен раст ќе се намалува. Иако можеби ви звучи парадоксно, забавете го темпото на работа и ќе постигнете повеќе од брзината. Имате задача да ја завршите работата што ја започнавте порано за да можете да одите напред. Не грижете се ако сè не е како што сакате, подоцна ќе имате повеќе време за помалку.

БИК
Биковите се послободни во изразувањето на сопствените емоции и полесно ви е да ги ослободите за да го најдете своето место во вашиот свет. За среќа, вашата практичност нема да запре или да ве спречи спонтано да се заљубите што може да ви се случи. Наместо да се ограничувате, оставете го поројот да ве носи и да отвори разни можности и од емотивна и од деловна природа.

БЛИЗНАЦИ
После неколку бурни денови што ги поминавте, чувствувате дека е време Близнаците да се одморат. Theе го најдете мирот што го барате внатре во вашиот дом, затоа исклучете го вашиот телефон и вклучете ја музиката што ве опушта. Не дозволувајте ова време на промени да ве натера да ја треснете главата без ѕид без причина. Изберете јасни и остварливи цели и држете се до вашиот план, без оглед на туѓите коментари.

РАК
Иако Раковите сметаа дека сакате да поведете во некои работи, сега се чувствувате подобро во анонимна улога. Ослободете се од вината што не можете да го одржите ритамот што си го поставивте вчера затоа што и викендов сте доволно продуктивни. Размислете внимателно за тоа што сакате и можете да направите пред да се посветите на некои проекти за кои ќе трае подолго. Одлуките можат да имаат подлабоко влијание врз вашата иднина, затоа бидете внимателни.

ЛАВ
Енергијата на Лавовите не опаѓа, па затоа сте во искушение да прифатите повеќе работа отколку што можете да направите. Гледајте го ова затоа што може да разочарате некој што ви верува. Постои можност да потрошите на глупави работи кои немаат некое поголемо значење за во иднина. Најдобар совет за вас е флексибилност. Бидете прилагодливи на секоја ситуација во која се наоѓате и ќе го извлечете најдоброто од тоа што е можно повеќе. Ова е особено точно за деловни настани.

ДЕВИЦА
Ви се чини дека ситуацијата со чувствата на Девиците достигнала до грлото и ништо не можете да направите во врска со тоа. Седнете и оставете ги да заминат, така што ќе го олесни товарот што го чувствувате. Борбата со чувствата може да заврши на погрешно место и вие не сакате да си го дозволите тоа. Слушајте го тивкиот глас во вас кој ве води по вистинскиот пат.

ВАГА
Вагите ќе им пречат на сите и ќе гледате нешто против вас во сè. Нагласената потреба за јасност во односот во кој сте, може да ви донесе и добро и лошо. Испитајте сè што ви пречи и поставете јасна цел кон која ќе одите, само на овој начин ќе го најдете мирот потребен за решавање на сомнежите.

ШКОРПИЈА
Викендов Шкорпиите ќе бидат бурни и немирни и нема да можете да останете на едно место долго. Можно е да ве обземат убави чувства што нема да можете да ги опишете. Ќе бидете задоволни од себе и од своите достигнувања, и што е најдобро, воопшто нема да се мачите за нив. Работите ќе одат глатко, но не опуштајте се и брзајте со заклучоци затоа што недокажаните претпоставки можат да ве доведат во непријатна ситуација.

СТРЕЛЕЦ
Викендов Стрелецот може да биде лут на колегите на работа затоа што ќе ви се чини дека ништо што ќе кажете не стигне до нив. Ќе се чувствувате како некој намерно да избегнува да разговара со вас. Имате потреба и желба за некој близок што може да довери сè што ве мачи, но во исто време се плашите да не ја изгубите слободата. Најдобриот совет за вас овој период е трпеливоста и без поголеми одлуки кои би можеле значително да го променат вашиот животен пат

ЈАРЕЦ
Визијата за чувствата на Јарец ви е појасна од кога и да било. Но, има и предупредување да ги направите сите ваши работи прво за да не ја плаќате цената на забавата повеќе отколку што сакате. Ако сте во врска, бидете целосно искрени и отворени со вашиот партнер затоа што дури и мали тајни во овој момент можат доста да ја уништат врската.

ВОДОЛИЈА
Овие дена ништо нема да може да застане на патот на Водолијата. Дури и посериозни пречки што можат да се појават само ќе ве забават малку, но нема и да ве спречат. Сепак, внимавајте на сопствената тврдоглавост. Некои работи не се можни бидејќи едноставно не се остварливи! На вакви настани, договорете се на компромиси или притискајте колку што оди, и на крајот ќе бидете позадоволни од резултатот отколку да ве нервираат непотребно

РИВИ
Деновиве Рибите е најдобро да побараат пријател или партнер наутро за да ви помогнат да дизајнирате дневен распоред. Вие сте биле толку зафатени во последно време што веќе не можете да ги запомните дури и оние поважни работи што треба да ги направите. Обидете се да се концентрирате на најважните работи затоа што би можеле да имате исклучителна деловна можност. Запомнете го вашиот совет : Колку подобро го планирате денот, толку поуспешни и попродуктивни ќебидете.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 хороскопски знаци кои од овој месец ќе бидат миленици на среќата и љубовта ќе им биде наклонета

3 нешта кои морате да ги промените ако немате концентрација додека работите од дома