in , ,

„Тој е сеуште мамин син и не е твој банкомат“ – Мајка објавила 10 правила за девојката која ќе е во врска со нејзиниот син

И оваа листа ја сподели неговата сегашна девојка. Таа едноставно не објасни дали планира да остане во оваа врска.

Досега се раскажани многу приказни за комплицираната врска помеѓу свекрвата и снаата. И веќе ни се чини дека ретко нешто може да не шокира. Но, се чини дека тој сè уште може. Една девојка се шокирала кога мајката на нејзиното момче ги објавила 10-те правила за излегување со нејзиниот син. Ако е прекршено правило, пишува мама, или поточно се заканува, таа знае како да се ослободи од девојчето. Ние разбираме дека некои мајки се заштитнички настроени кон своите синови, а Ема (18) од Луизијана исто така го почувствува тоа на своја кожа.

Мајката на нејзиното момче на својот Инстаграм профил објави список со правила за излегување со нејзиниот син. Ема се шокираше кога го виде списокот, а потоа реши дека сите можат да ја видат, па го сподели и на ТикТок. Меѓу другото, мајката во своите правила напишала дека тој сепак бил „син на мајката“ и додека не се ожени, ниту една девојка не може да го оспори тоа.

А еве ги десетте правила што ги објави:

1. Тој не е твојот банкомат.

2. Ако се појавиш во мојата куќа облечена како стриптизета, ќе те натерам да заминеш.

3. Ако видам неколку секси пораки на неговиот телефон, ќе те натерам да заминеш.

4. Ако не ми се допаѓаш, ќе те натерам да заминеш.

5. Важно е да разбереш дека можам да те натерам да заминеш.

6. Тој е „син на мајка“. Освен ако не ти ставил прстен на прстот, твоето мислење за тоа не е важно.

7. Тој не е твоја одговорност и не зависи од тебе да го промениш. Прифати го каков што е или погледни во правилото број 5.

8. Тој е џентлмен. Така го воспитав. Подобро да се однесуваш како дама и да го заслужиш него.

9. Знам како да избегнам затвор.

10. Ако успееш да ги поминеш сите овие правила и да со превара да стигнеш до прстенот, јас ќе бидам нешто многу полошо од мајка на твоето момче, ќе бидам твоја свекрва.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0

Италијански уметник ја продаде првата невидлива скулптура во светот – Вредна 15,000 евра

Ифрлете ги овие 4 намирници од исхраната и килограмите сами ќе се стопат