in ,

Вака изгледа најскапиот автомобил на сите времиња – Произведен е во само 3 примероци

(ВИДЕО) Инспириран од јахта, и чини како луксузен брод.

Супер-ексклузивната „Rolls-Royce Boat Tail“ чини неверојатни 20 милиони фунти (околу 23,3 милиони евра), што е значително повеќе од кој било нов автомобил во историјата. Познато е дека Ролс-Ројс прави некои од најскапите автомобили на денешницата, но најновиот модел на Гудвуд далеку ги надминува сите други. Создаден како омаж на истоимените автомобили Ролс-Ројс од третата и четвртата деценија на 20 век, Boat Tail ја продолжува традицијата на рачно изработени уникатни модели, како што е уникатното купе Sweptail 2017, кое чинеше 10 милиони фунти.

За повеќе кликенете на наредниот линк: вака изгледа најскапиот автомобил

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Љубовта што ја давате и му ја нудите на светот околу вас, ќе ви се врати десеткратно!

Грешки при готвењето кои најчесто доведуваат до тоа да подготвите лош рецепт