in ,

Деца избркале киднапер – Го полуделе со прашања и тој побегнал

Киднаперот издржал само шест минути, а една девојка во Флорида успеа да избега со тоа што киднаперот го намачка со сина боја. На 6 мај, вооружен киднапер влегол во автобусот на Кенет Корбин, возач на училишен автобус во округот Ричмонд, САД и му наредил да вози до следниот град. Киднаперот, кој беше идентификуван како 23-годишниот Јован Колаза, издржа само шест минути. Автобусот беше полн со љубопитни деца кои му поставуваа прашања.

Тој им наредил на возачот и студентите во автобусот да излезат од автобусот, а полицијата наведува дека Колазо се возел во автобусот неколку километри пред да го напушти. Во емисијата „Добро утро, Америка“, со Робин Робертс, возачот Кенет Корбин инсистираше да не го нарекува херој, бидејќи херои се децата што ги вози на училиште секое утро:

„Децата беа тие кои всушност го исфрлија господинот од автобусот. Се чинеше прилично фрустриран кога почнаа да го испрашуваат.“

Според претходната истрага, утврдено е дека војникот на обука, Јован Колазо, се обидел да го киднапира возилото откако избегал од притвор. Колазо ја насочил пушката кон главата на Корбин и му рекол да ги однесе во следниот град. Сепак, љубопитните деца решија да го „малтретираат“ киднаперот со прашања што се чинеше дека го фрустрираат.

Децата прашале дали е војник, на што тој не даде конкретен одговор. Потоа го прашале: „Зошто го правиш ова?“ И тој не одговори. Децата исто така прашале дали ќе им наштети на нив или на возачот на автобусот. Киднаперот сфатил дека децата нема да застанат тука.

„Почувствува дека доаѓаат повеќе прашања и претпоставувам дека нешто му кликна во главата, па рече: „Доста е“, и ми нареди да го запрам автобусот“ – рече возачот.

За повеќе кликнете на наредниот линк: деца избркале киднапер

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

РЕЦЕПТ: Сирови какао бомбици за задоволување на желбата за слатко

3 хороскопски знаци кои се недоверливи и брзо го менуваат мислењето