in , ,

Како да го освоите неговото срце спред неговиот хороскопски знак

Според неговиот хороскопски знак, кои се скриените желби по кои трага неговото срце кога е во прашање љубовта – Како да го освоите засекогаш.

ОВЕН
Овенот го привлекува висока енергија, сјаен сјај и личност која го почитува своето автентично јас. Бидете проактивни, ентузијастички и многу отворени со него. Детално разговарајте за неговите интереси и покажете дека ве интересираат неговите чувства. Уживајте во разговорот и бидете искрени.

БИК
Биковите се хедонисти, па затоа за нив совршен сатсанак е романтична вечера со вкусни јадења и чаша вино. Оставете свежи рози и свеќи да стојат на масата покрај одличното француско вино (Бикот е под влијание на планетата Венера, затоа ценете ја секоја манифестација на убавина и благодат). Забавувајте се, опуштете се и бидете спонтани. Биковите сакаат сè да тече лесно и без вештачка атмосфера, па затоа чувствувајте се како да разговарате со добар пријател.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците прво забележуваат луѓе со автентичен стил, некој што е посебен и кој не се плаши да ја покаже својата разновидност. Тие исто така сакаат да се смеат, па затоа ќе ги привлекува личност со добра смисла за хумор. Маѓепсајте му го умот со вашата интелигенција, а потоа направете нешто сосема непредвидливо и смешно.

РАК
Ракот е срамежлив, не е премногу сигурен во себе и затоа претпочита да се крие во својата школка, па може да стане вистинска мистерија за жена која се обидува да го заведе. На прв поглед, може да изгледа ладно, но всушност, неговата студенило крие само огромна несигурност. Клучот за душата на оваа личност е довербата. Охрабрете го да ги заборави сите мали грижи, стравови и потребата за самоодбрана. Него го привлекуваат весели луѓе, кои пленат со својата веселост и смеа. Покажете му дека го сакате животот, бидете духовити и флертувачки.

ЛАВ
Лав сака да зборува за себе, тоа е неговата омилена тема на разговор. Сепак, не дозволувате приказната да отиде на негова страна, туку покажувате дека сте храбри и вешти во разговорот. Покажете ги најсветлите аспекти од себе и заблескајте. Бидете самоуверени и опуштени.

ДЕВИЦА
Мажот Девица е малку срамежлив, затоа често ќе чека да го направите првиот чекор. Го привлекуваат интелигентни луѓе со кои има слични интереси. Тие очекуваат партнерот да ги поддржи во нивниот успех. Тој ужива во долгите разговори и анализира одредени ситуации.

ВАГА
Вагите имаат вешто око за естетика, па затоа луѓето со одличен стил најмногу ќе ги привлекува. Тие се романтични и имагинативни и крајно сакаат љубители на изненадувања. За нив долгите разговори се подеднакво важни како водењето љубов. Лојалноста и посветеноста на нивните партнери им е исклучително важна.

ШКОРПИЈА
Го привлекуваат жени кои се поврзани со длабочината на нивното битие и оние кои постојано работат на личен развој. Бидете енергични, паметни и мистериозни. Кога зборувате со него, погледнете го во очи и маѓепсајте го со насмевка. Споделете ги хобијата и интересите со него. Шкорпијата сака да запознава нови луѓе, па затоа ќе ужива во разговорот.

СТРЕЛЕЦ
Привлечете го со вашата брилијантна духовитост и шармантна смисла за хумор. Покажете дека сте потполно независна личност. Според него, слободата е клучна за среќата. Осврнете се на неговата loveубов кон природата и предложете му прошетки. Бидете подготвени за авантура со него, бидејќи овој знак сака луди хоби и адреналински активности.

ЈАРЕЦ
Јарците понекогаш можат да бидат несигурни, па не би било лошо да ги охрабрите и да им дадете комплимент. Тие сакаат интересни луѓе кои зборуваат за разни авантури. Тие уживаат во дружење, славење и забава и често се совршени танчери. Ако стапите во врска со Јарец, бидете подготвени за луда забава на подиумот.

ВОДОЛИЈА
Оваа личност е возбудена од сè што е уникатно и невообичаено. Тие секогаш размислуваат пред своето време, а клучот за неговата душа е неговиот интелект. Ги привлекуваат жени со неверојатни ментални способности и за навистина да го привлечат неговото внимание, презентирајте ги вашите брилијантни идеи, прогресивни интереси и извонредни теории. Загрејте ја неговата имагинација.

РИБИ
Маѓепсајте ги со вашата фантазија и соништа. Бидете духовити, смешни и фокусирајте се на негово забавување.Рибите се нежни души кои очекуваат нежност, љубов и бајковит поглед на светот. Поврзете се со детето во вас, бидејќи Рибите се вечни деца – луѓе кои сонуваат цел живот.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Како да ги намалите брчките за само 15 минути дневно

РЕЦЕПТ: Палачинки со бела чоколада, кокос и црвени бобинки