in , , , , , ,

Куче кое зборува – Сопствениците на хаската Мајк откриваат како ја научија да „разговара“

https://www.instagram.com/p/CNl2BT-H0aF/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

(ВИДЕО) Сопствениците на Мајк, „разговорливиот хаски“, снимија видео во кое објасниле како го учат своето милениче да испушта разни звуци.

Изабела го посвои Мајк пред неколку години и тогаш беше тивка. „Еднаш ја поканив да се искачи на каучот, а потоа таа „прозбори“ за прв пат“ – рече Изабела и објасни дека после тоа, секогаш кога ќе ја поканела на каучот, Мика испуштала разни звуци. Тие исто така истакнаа дека Мика започнала да зборува само кога наполнила три години.

Инаку, Мика има свој канал на ЈуТјуб, а повеќе од половина милион претплатници уживаат во нејзините видеа.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 26 МАЈ 2021 ГОДИНА

7 едноставни совети како вашиот мал стан да изгледа поголем