in ,

Познато е на кое место била Македонија во полуфиналето на Евровизија

Европската радиодифузна унија ги објави резултатите од гласањето во полуфиналните вечери на Евровизија, која се одржа во Ротердам, Холандија.

Македонскиот преставник, Васил Гарванлиев, кој настапи на првата полуфинална вечер со песната “Here I stand”, и не се пласираше во финалето, бил претпоследен со 23 гласа. Само една држава имала полоши резултати од нас.

Најмногу, 8 поени, Македонија добила од Словенија преку телевоутинг.

Извор: курир.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Вкусен десерт: Комбинација на плазма и бајадера

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 МАЈ 2021 ГОДИНА