in , , ,

Ситуации кои секогаш се случуваат во филмовите но никогаш во реалноста

Филмовите и сериите честопати се полни со ситуации кои не ги сметаме за чудни на екраните, но доколку ги доживеевме во реалноста, ќе креневме веѓа во неверување.

Честопати има нелогичности кои влијаат на заплетот, ликовите и интересните приказни, а Редит е токму местото каде што ќе се најдат оние кои ќе издвојат такви детали и со задоволство ќе ги споделат со остатокот од Интернет.

Еве неколку такви примери.

1. „Жените можат да бидат во џунгла со недели и да немаат коса никаде. Мажите веднаш почнуваат да растат бради.

2. „Кога жените трчаат наоколу со високи потпетици, со совршени фризури и шминка, и прашина и пот само ги прават поубави“.

3. „Млади сингл клуѓе кои живеат во станови од милион долари со поглед на целиот град“.

4. „Сите шетаат со хартиена кеса од продавница со целер и багета.

5. „Тој одговара на телефонот:‘ Здраво? (го слуша соговорникот една секунда) „Што сакаш да кажеш‘ тој беше киднапиран од наркокартел додека пазаруваше со своето семејство за време на патувањето во Јужна Америка? ““

6. „Кога и да се случи грешка во комуникацијата, никој никогаш не застанува и не ја разјаснува со друга личност. Ако десет секунди можат да ја свртат целата акција во друга насока, не ми е гајле “.

7. „Кога сите во филмовите подготвуваат појадок со пет ѕвездички за појадок. Палачинки, вафли, овошје, колачиња, овесна каша, омлет… И никој никогаш не јаде. Не разбирам зошто тоа воопшто се прави “.

8. „Никогаш никој не користи компјутерски глушец во филм, тие едноставно пишуваат на тастатурата нервозно и постојано“.

9. „Ако жената поврати, таа е бремена. Ако некој ика, тој е пијан. Ако малку кашла, тој е сериозно болен “.

10. „Во хорор филмовите, секој секогаш трча горе. Ако нешто ве брка, зарем не е логично да трчате до вратата и да бегате од дома? Исто така, вие сте исплашени во темнината во куќата, но никогаш не ја палите светлината? “

11. „Тие секогаш наоѓаат паркинг точно пред нивната зграда“.

12. „Тие секогаш некако успеваат да ги погодат туѓите кодови на компјутерите“

13. „Кога сите во филмот зборуваат паметно и духовито, без пелтечење и пауза. Никој никогаш не престанува да размислува што ќе каже, никогаш не заборава што сакаше да каже. Само два филма имаат реални дијалози: Наполеон Дијанамајт и Големиот Лебовски “.

14. „Млади, перспективни уметници, писатели, актери живеат сами во прекрасен и огромен стан во центарот на еден голем град, како Лос Анџелес или Њујорк“.

15. „Тие доаѓаат во станот на еден пријател, остануваат таму 30 секунди за да разговараат за нешто важно за приказната, а потоа веднаш заминуваат“.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Исланд на много земји оддржа лекција на овогодишниот Евросонг по Музика иако се мала земја и имаат помалку жители Македонија

Фотограф изградил минијатурно село за глувци во својот двор