in

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 22 И 23 МАЈ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Некој од кругот на колеги или претпоставени деновиве нема да биде искрен со вас и веројатно ќе скрие многу информации од вас. Чувајте ги мислите за себе, наместо да ја набудувате ситуацијата и потоа да преземете потег само кога ќе откриете сами што ве интересира. Не потпирај се на другите, купете малку време и работи тивко.

БИК
Ќе бидете склони да правите премногу работи одеднаш и ова може да остави катастрофални последици овие дена. Забавете и одберете внимателно што ќе направите, пред сè поставете ги вашите приоритети и испланирајте го времето. Следете ја патеката што може да ви донесе најголема корист и направете други работи само ако ви остане доволно време.

БЛИЗНАЦИ
Може да го очекувате неочекуваното, особено кога станува збор за преговори и договори на кои работевте подолго време. Фатете ја секоја можност што ви овозможува да собирате стари долгови, без оглед на какви било негативни последици што ќе ги остави на пријателски однос. Подобро е да имате пари отколку личност која ве потценува.

РАК
Ќе бидете прилично немирни и склони да реагирате импулсивно. Контролирајте се за да не оставите погрешен впечаток на луѓе кои само се обидуваат да ви помогнат или да ви се доближат. Многумина од вас ќе се најдат пред нова можност да заработат пари, но сепак не се препуштаат на оние финансиски аранжмани што вклучуваат повеќе партнери.

ЛАВ
Цврсто држете ја својата позиција не дозволувајќи никому да ви се меша во бизнисот или да се наметнува преку премногу пријателски став и многу сомнителни прашања. Внимавајте на сите оние луѓе кои нагло го сменија однесувањето затоа што може да ве искористи некој на кој му верувате или не сметавте за закана. Измерете го она што го зборувате.

ДЕВИЦА
Не бегајте од неформални разговори бидејќи тие ќе ви дадат нови идеи и ќе ви ги отворат очите кон опциите за кои претходно не сте биле свесни. На работа можно е некој да претера, да се обиде да се држи до сопствените цели, но исто така да слуша критики и предлози за да извлече информации што можат да доведат до зголемување на стабилниот приход.

ВАГА
Овој викенд нема да можете да видите што се случува околу вас ниту ќе можете да процените ситуации, особено оние поврзани со работата и претходно не сте ги сретнале. Бидете внимателни кога станува збор за колегите на работа, некој тајно ќе работи зад грб за да земе заслуга. Не претерувајте, ќе добиете повеќе ако зборувате помалку.

ШКОРПИЈА
Не покажувајте им на другите дека сте премногу самоуверени затоа што лесно може да се случи да пропуштите нешто многу важно. Прифатете покани за кафе и дружете се повеќе со колегите бидејќи тоа ќе биде важно за вашата иднина и патем ќе соберете интересни информации. Во љубовта, внимавајте на оние мали коментари што ќе ја олеснат вашата одлука.

СТРЕЛЕЦ
Многу ќе зависи од тоа како се изразувате овој викенд. Бидете подготвени да застанете зад своите верувања и отворено да го зборувате вашиот ум, дури и ако е сосема различно од мислењата на другите. Луѓето ќе ве забележат ако покажете решеност и навременост, а некој сигурно ќе ве смета за главен кандидат за нивните идни работни места.

ЈАРЕЦ
Очекувајте многу добра атмосфера и позитивни настани. Сè ќе оди по ваш пат под услов да не дозволите некој да ве вовлече во нивните проблеми. Колку што некој наметнал, јасно ставете до знаење дека имате свои интереси и цели од кои нема да се откажете. Ако создадете нешто што ве интересира, сигурно ќе можете да го исплатите подоцна.

ВОДОЛИЈА
Грижете се за итни работни места и одговорности, а потоа завршете ја работата и обидете се да се одморите. Треба да поминете повеќе време за забава и бегство од секојдневните проблеми дозволувајќи си да се ставите себеси на прво место. Внимателно изберете ги своите битки, некој лесно може да ве постави пред предизвик што воопшто не ве засега.

РИБИ
Слободно планирајте активности за овој викенд кои бараат зголемена концентрација и повеќе напор. Beе бидете многу ментално силни и способни да ги проценувате ситуациите. Многумина од вас овие дена ќе се поврзат со личност која може да ви користи во однос на вклучувањето во проект што долго време го посакувате. Споделувањето ќе доведе до успех.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ова е нај штосна и безобразно добро изведена песна на овогодишниот Евросонг 2021

Да го поддржиме вечерва Дарко Димитров и Српскиот преставник на Евросонг 2021