in ,

Евросонгот 2021 е нај изедначен во историјата, а ова се седумте најдобри композицији спрема вирално.мк

Ова година поголемиот дел што влегоа во финале се високо квалитетни композицији. По тој повод во долните видеа можете да видите најдобрите 7 спрема вирално.мк, погледнете ги:

1.Elena Tsagrinou – El Diablo – LIVE – Cyprus

2.Destiny – Je Me Casse – LIVE – Malta

3.Go_A – Shum – LIVE – Ukraine

4.Anxhela Peristeri – Karma – LIVE – Albania

5.Hurricane – Loco Loco – LIVE – Serbia

6.VICTORIA – Growing Up Is Getting Old – LIVE – Bulgaria

7.Daði og Gagnamagnið – 10 Years – LIVE – Iceland

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Загадочното пустинско племе Туарег – Жените имаат повеќе љубовници, жената задржува сé после разводот а мажот се враќа кај својата мајка

Ова е нај штосна и безобразно добро изведена песна на овогодишниот Евросонг 2021