Албанија покажа најмногу во двете полуфинални вечери, честитки исто така и до Србија кои беа исто така добри


Тоа што го постигнаа Србија, Бугарија, Македонија, Босна и Хрватска кој со изворедни пејачи и маестрални изведби покажаа многу на Евросонг на чекор да го отвари и го живее тој сон Албанската преставничка која досега според мене покажа најмногу на сцената. Исто така во оваа вечер блиндираа и Србија која со преставничките беа добри на сцената а имаат исто така добра песна. Некако ми делува дека оваа година Евровизискијот трофеј ќе оди на балканот, каде не заврши поголем временски период. Така да сите Македонци навивајте за Србија а и поддржете ја песната на Дарко Димитров, или гласајте за она која повеќе ви се свиѓа

Погледнете ги двете изведби:

1.Албанија

2.Србија

Previous Поддржете го Дарко Димитров и Србите на овогодишниот Евросонг вечерва
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 МАЈ 2021 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *