in ,

Трик на дамите од Блискиот Исток за отстранување на влакната на надусниците

Повеќето жени се борат со влакната над горните усни. Веројатно порано, восокот беше вашата прва помош во справувањето со овие досадни натрапници. Сепак, постои природно и ефикасно решение. Жените на Блискиот исток ја користат оваа мешавина со векови.

Имено, со помош на оваа мешавина, отстранувањето на влакна делува смирувачки на кожата. Исто така, ќе и помогне на вашата кожа да одржува здрав и убав сјај. Природните состојки се полни со витамини, минерали и антиоксиданти. Иако луѓето не обрнуваат доволно внимание на својата кожа, тие треба! Кожата е најголемиот орган на телото и што и да облечете се апсорбира директно во крвотокот.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

  • 2 лажици мед
  • 1 лажица овесна каша
  • 2 лажици сок од лимон
  • мед
  • лимон

ПОСТАПКА:
Измешајте ги сите состојки и тријте ги на местата на лицето каде што сакате да ги отстраните влакната. Оставете ја смесата да отстои 15 минути. Потоа исплакнете го со топла вода. Потоа нанесете крем за лице. Повторете ја постапката 2-3 пати неделно. По еден месец влакната ќе исчезнат.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Не зависите од ничија љубов – Не дозволувајте никој да влијае на тоа кои сте и како се гледате себеси

Поради бјути совет од ТикТок лицето ѝ е целосно уништено: Наместо совршениот тренд, добила изгореници и лузни!