in , ,

Сопственичка на мачка откри како ја научила да користи вц шолја

Сопственик на мачка по име Чаки објави видео на социјалните мрежи во кое го снима своето милениче како користи вц шолја.

Видеото собра илјадници прегледи на Инстаграм и ТикТок, а многумина се прашуваа колку е тешко да се научи мачка да користи тоалетна чинија.

„Има свои добри и лоши денови, но, сè на сè, беше добро! Почна млад, па беше многу полесно! Лошото е што порано патувавме многу, па му беше тешко да се навикне да го менува тоалетот “, напиша сопственикот. Таа додаде дека сè започнало со кутија за само-плакнење, дека мачката се навикнала на звукот и дури тогаш го научила да оди во тоалет и рече:

„Треба да бидете упорни и трпеливи“ заштеди многу пари кога би ја научила мојата мачка да користи вц шолја наместо песочник“,

„ Ова е многу поуредно “,„ Ве молам, откријте како сте го научиле ова, ќе ни ги олесните животите “, се само некои на коментарите под објавата.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Требала да личи на гулабица – Црква во облик на пиле ги засмева туристите од ширум светот

3 чаеви кои се извонредни да се пијат пред спиење