СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 8 И 9 МАЈ 2021 ГОДИНА


ОВЕН 
Колку и да сте лути или вознемирени на моменти, не дозволувајте тоа да ви пречи на целите. Не ги прилагодувајте вашите планови на другите. Овој викенд е одличен за јавни настапи, состаноци со голем број луѓе и интервјуа за работа. Пократко патување ќе ви помогне да постигнете финансиска корист што не ја очекувавте.

БИК
Иако првата половина од викендот ќе биде обележана со обврски и веројатно малку повеќе стрес од вообичаеното, обидете се да решите сè во движење и со оптимизам. Одвојте го попладнето за драги пријатели или таен љубовен партнер. Културните настани ќе го зголемат вашиот интерес за личност или идеја што ќе ви помогне многу подоцна.

БЛИЗНАЦИ
Не мешајте пари и стабилен приход со приватни проблеми. Добри се шансите некој да ве убеди со убави зборови за нешто што не е реално, па наместо пари, понудете совет или дел од вашето време. Овие дена ќе можете да ја зацврстите вашата љубовна врска. Меѓутоа, ако не успеете да постигнете компромис, тој брзо ќе се распадне уште повеќе.

РАК
Додека поголемиот дел од викендот ќе размислувате за тоа како да напредувате во бизнисот, всушност треба да се фокусирате повеќе на љубовта, семејството и пријателите. Посетете личност која не може да дојде кај вас во моментов, но не дозволувајте некој да си игра со вашите емоции. Некој што не го сакате веројатно ќе се обиде да се вклучи во она што го правите.

ЛАВ
Обидете се да направите што е можно повеќе со луѓе во чија компанија се чувствувате добро затоа што ќе откриете нови опции кои ќе ви помогнат да обезбедите постабилна финансиска иднина. Патувањето ќе ви помогне да откриете нешто ново за себе и за бизнисот што ве интересира. Ако ве контактира личност од минатото, добро размислете како да се поставите.

ДЕВИЦА
Веројатно и овие денови ќе треба да одговарате пред личност која во минатото беше склона кон постојано наметнување нови ограничувања и правила на вас. Не сте во фаза кога треба да протестирате и да го ставите индивидуализмот на прво место. Размислете како би можеле да ја подобрите ситуацијата во иднина исполнувајќи ги не само вашите, туку и потребите на другите.

ВАГА
Овој викенд ќе ви го разубави кратко патување, разговор со личност што не сте ја виделе долго време или моменти поминати сами со саканата личност. Слободно донесете одлуки поврзани со домувањето. Иако не сите ќе се согласат со вас, бидете јасни и гласни кога ќе го искажете своето мислење. Не дозволувајте вашите емоции да ве забават.

ШКОРПИЈА
Ќе размислувате за работа повеќето денови. Сепак, имајте на ум дека не сите информации или ресурси ќе ви бидат достапни. Слободно смислете стратегија, но не донесувајте поважни одлуки и не форсирајте ништо. Одвојте слободно време за дружење со личност која ја цените затоа што мисли слободно. Користете ја вечерта за да се опуштите.

СТРЕЛЕЦ
Не го сфаќајте буквално она што другите луѓе ви го кажуваат, особено ако тоа се колеги од работното место. Имајте на ум што сакате во иднина и не претерувајте кога станува збор за вашите сопствени способности или раскажувајќи ги старите успеси. Можни се промени поврзани со домувањето, прифатете ги, но со претпазливост.

ЈАРЕЦ
Веројатно ќе се изненадите кога ќе сфатите дека вашите мотиви ги доведува во прашање лицето од кое очекувавте поддршка и помош. Не дозволувајте тоа да ги уништи вашите планови или да престанете да правите нешто што го сакате затоа што ќе имате импресивни идеи. Во попладневните часови можете да очекувате многу убаво изненадување во форма на пари или подароци.

ВОДОЛИЈА
Направете нешто убаво за луѓето кои ви се драги, но за кои немате доволно време. Што и да направите, што може да се класифицира како добро дело, нема да остане незабележано и ќе ви донесе убави награди. Идејата што ја имате е дефинитивно вредна за напор, добро размислете за тоа. Не дозволувајте само чувството на сочувство да ве поврзе со некого.

РИБИ
Веројатно овие дена погрешно ќе ги разберете работите и ќе се однесувате несоодветно кон оние кои не го заслужиле тоа. Бидете многу внимателни инаку може да изгубите нешто што го градевте долго време во секунда. Патувањето нема да излезе како што се надевате, затоа поедноставете ги работите и обидете се да направите што е можно повеќе од удобноста на вашиот дом.

Извор: srekja.mk

Previous Потсетник за позитивен ден – Совети за исполнето и квалитетно секојдневие
Next Во овој град во Норвешка е забрането да се умри – А за тоа има добра причина

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *