in , ,

Јелена Карлеуша прими вакцина против корнавирус

Пејачката Јелена Карлеуша денес (06.05.2021) примаше вакцина против коронавирус .

Таа ја примаше вакцината Фајзер и ги повика сите да бидат одговорни и да се вакцинираат.

„Јас ја примив Фајзер вакцината, опшествено одговорна личност и се надевам дека ќе ги потикнам сите да се вакцинираат“, изјави пејачката.

По примањето на вакцината, пејачката се појави во утринската програма на „Прва“ и истакна дека не ја почувствувала иглата додека ја боцкале.

„Одлучив дури сега да се вакцинирам бидејќи сметам дека моја општествена одговорност е со својот личен пример да ги повикам луѓето како и јавните личности да се вакцинираат и да се вратиме во нормален живот не само во Србија, туку и на целата планета“, изјави пејачката.

На вакцинирањето пејачката се појави во бело –златна комбинација.

На прашањето зошто баш се факцинирала со Фајзер вакцината, пејачката откри дека тоа го сторила бидејќи нејзиниот пријател и менаџер влијаел на нејзината одлука која вакцина да ја прими.

„Се вакцинираше целото мое семејство и јас го следев нивниот пример. Жал ми е што некој вели дека се тоа е политика“, изјави Јелена.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сеќавања….Вака изгледаше Тамара Тодевска како бебе во прегратките на мама Брана (фото)

Никој нема право да суди што е најдобро за тебе – Ти си единствениот кој живее со сопствените избори