in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 МАЈ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Разговарајте со оние луѓе кои имаат искуство во нешто поврзано со инвестиции, медицина или право. Информациите што ги собирате денес, ќе ви помогнат да се ослободите од стресот и да решите добар дел од вашите проблеми на патот. Љубовна врска ќе страда ако не и покажете на другата страна колку ја цените. Дајте се од себе и бидете благодарни денес.

БИК
Оние од вас кои планираат пократко патување денес може да бидат задоволни, особено ако се работи за семејна посета. Не дозволувајте парите да ви излезат премногу брзо од рацете, обидете се да ги контролирате вашите трошоци што е можно повеќе, како и вашите навики поврзани со секојдневното купување. Вие нема да ја заштедите ситуацијата ако понудите пари, наместо тоа, понудете време.

БЛИЗНАЦИ
Врската со личност која ја сакате и на која сте мислеле дека можете да и верувате, веројатно денес ќе биде главен извор на фрустрација. Колку и да сте разочарани, немојте премногу да се мешате во анализата бидејќи само ќе потрошите време. Не потпирајте се на другите и не давајте ветувања за кои не сте сигурни дека ќе можете или сакате да ги исполните подоцна.

РАК
Обидете се да им дадете целосно внимание на вашите најблиски, особено ако започнат разговор за нешто што не ви изгледа интересно, но претставува нешто важно за другата страна. Ако во последно време сте биле под премногу стрес, испланирајте попладне во природа или барем во друштво на драги пријатели. Getе добиете совет од членовите на семејството.

ЛАВ
Слободно дружете се и забавувајте се, но обидете се да им дадете доволно внимание и време на постарите и послаби членови на заедницата. Ако сте во ново деловно опкружување, покажете како ги почитувате колегите кои имаат повеќе искуство. Во loveубовта, може да очекувате позитивен развој на ситуацијата откако ќе го ставите хуморот на прво место.

ДЕВИЦА
Бидете внимателни за она што го зборувате денес. Ако претерате со критика или со толкување на неодамнешните негативни случувања, може да започнете војна или да изнесете на површина проблеми кои подоцна ќе ве доведат до непријатна позиција. Во љубовта, ќе ви биде тешко да ги контролирате вашите емоции што може да ве одведат до емоционални проблеми.

ВАГА
Ако се чувствувате осамени или фрустрирани, обидете се да поминете повеќе време во друштво на луѓе со кои секогаш би можеле да разменувате идеи. Патувањето би било идеално, но ако не сте во позиција за такво нешто, барем обидете се да промените нешто во вашата дневна рутина. Не се разочарувајте ако саканата личност не е дарежлива како што очекувавте.

ШКОРПИЈА
Не дозволувајте денот да ви го уништат луѓе кои сакаат да се чувствувате мали, неважни или неспособни. Држете се настрана од оние кои се секогаш подготвени за неправедна критика и озборувања од другите. Емоционалните промени ќе се покажат како нешто корисно. Не кријте или избегнувајте луѓе кои се гласни, сакаат да претеруваат со хумор и фалење.

СТРЕЛЕЦ
Не секој ќе има разбирање за тоа што се обидувате да го направите, па обидете се да ги поедноставите работите. Ако видите дека нешто не оди како што треба, бидете трпеливи и почекајте подобар момент. Патувањето ќе го направи својот данок, најдобро би било да го избегнете. Обидете се да организирате дружење со важна личност за да имате контрола над емоциите, како и времето.

ЈАРЕЦ
Не разговарајте премногу за вашите планови за иднината со луѓе кои тешко можат да разберат што ве мотивира и како функционирате. Ако треба да му верувате на некого, изберете блиски пријатели и членови на семејството. Во принцип, намалете ги деловните активности денес, особено ако некој прави притисок и постојано бара информации.

ВОДОЛИЈА
Бидете искрени со себе и со оние што ги сакате. За сите други, слободно постапувајте поладно и не откривајте што мислите дека не треба. На работа, ќе ги изненадите колегите и претпоставените ако направите повеќе отколку што се очекува од вас. Токму така ќе ги импресионирате оние луѓе кои обично не ве поддржувале во минатото.

РИБИ
Денес ќе бидете прилично емотивни денес, но во смисла дека лесно ќе се вознемирувате и ќе настапувате во дефанзива поголемиот дел од времето. Не земајте ништо премногу лично, но исто така не дозволувајте некој да ги извади вашите зборови од контекст или упорно да ве убедува да се карате со трето лице. Претерувањето ќе доведе до проблеми, па дури и до недостаток на поддршка.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Црква која се издигнува од морето – Санта Марија де Исола е вистински бисер на Италија

5 трикови што ќе ја одржат дрвената даска за сечење чиста и без непријатни мириси