in , ,

Чудо од куче – Австралискиот овчар Морти игра друштвени игри со своите сопственици

Досега ве имаме запознаено со многу паметни кучиња. Но, остроумниот Морти е вистински скапоцен камен.

И тој има необично хоби. Овој интелигентен австралиски овчар обожава игри на табла како што се „Connect 4“ и „Jenga“. Неговите сопственици се натпреваруваат со него секој ден. Морти стана непобедлив и покрај тоа заработи илјадници следбеници кои беа воодушевени од неговиот талент.

И игри на табла не се единствената работа во која е добар Морти. Ова куче е вешто и во бројни трикови што ги совладал со својот шеф и кои ги воодушевува сите на мрежите секој ден.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Чудо од куче

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ова е вистинска љубов – Маж отишол во фризерски салон да научи како да витка коса за да и помага на својата сопруга

Црква која се издигнува од морето – Санта Марија де Исола е вистински бисер на Италија