in , , , ,

Ова е вистинска љубов – Маж отишол во фризерски салон да научи како да витка коса за да и помага на својата сопруга

Каков љубовен гест! Еден човек дошол во фризерски салон за да научи како да витка кос затоа што неговата сопруга повеќе не можела да ја прави сама.

Како што старееме, нештата што секогаш ги земавме здраво за готово, како што е можност да одиме и да се грижиме за себе, стануваат сè потешки и попредизвикувачки. Може да дојде време кога не можеме да направиме ништо од овие работи без помош. Една постара жена забележала дека повеќе не може да ја витка косата самостојно, нешто што обожавала да го прави, па нејзиниот сопруг решил да ги земе работите во свои раце и да побара помош од експерт. Тој го посети фризерскиот салон „Hair Design By Britney“ во Алберта, Канада, за да научи како да ја навитка косата и да и помага на сопругата.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Ова е вистинска љубов

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Јоргован – Цвеќе кое е симболот на Велигден и според легендата процветал по благословот на Богородица

Чудо од куче – Австралискиот овчар Морти игра друштвени игри со своите сопственици