in

СРЕЌЕН МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАЈ 2021

ОВЕН
Драги Овни, пред вас е еден месец во кој првенствено ќе се фокусирате на финансиите. Ќе имате поголеми трошоци, но исто така ќе бидете мотивирани да ја подобрите финансиската состојба. Комуникацијата од четврти мај доаѓа до израз, па затоа ќе се изразите на вистински начин во однос на деловните договори, бидејќи планетата на комуникација прави добар аспект на вашиот хороскопски знак. Втората половина на мај носи реализација на желбите и реализација на деловните планови. На полето на љубовта, ако сте во врска или сте во брак, во првите три недели од месецот има натпревар во ставовите помеѓу вашиот партнер и вас. Врската се стабилизира од 20-ти мај. Ако сте слободни, веќе на самиот почеток на мај, со поволниот аспект на Венера и Нептун, голем број припадници на вашиот знак се в inубуваат. Идеализацијата е нагласена и ова е приказна што ќе биде обвиткана во тајност на самиот почеток. Во областа на здравјето, обрнете внимание на имунитетот, но ова е месец во кој ќе бидете доста активни и витални.

БИК
Почитувани Бикови, ова е вашето време и голем број планети во вашиот знак ќе ви овозможат да се истакнете на вистински начин во работниот тим, тогаш, претпоставените ќе ви дадат поддршка и многумина од вас сега очекуваат унапредување, подобри услови за работа или поголема слобода е донесување одлуки. Исто така, ќе имате желба да ги наметнете своите ставови, кои ќе бидат прифатени овој пат. Beе бидете задоволни со вашите финансии, без оглед на фактот дека ќе бидете изложени на пониски трошоци. Ако сте во врска или сте во брак, присутни се пресврти, но во првата половина на месецот имате можност да ги измазните сите недоразбирања од минатото. Планирате патувања, кои ќе се одржат на крајот на месецот. Во текот на мај, слободните припадници на вашиот знак го менуваат својот емотивен статус затоа што во нивниот живот се појавува личност која ќе биде специфична, иако малку ексцентрична. Во областа на здравјето, месечниот хороскоп за мај 2021 година ве советува да ги земете предвид крвниот притисок и внесувањето на шеќер.

БЛИЗНАЦИ
Драги Близнаци, планетата за комуникација влегува во вашиот знак на четврти мај, па сега е време да се започне. Вашата способност за комуникација се враќа, но ќе бидете повремени и упорни, па дури и тврдоглави кога станува збор за наметнување лични потреби и ставови. Затоа е потребно да се воспостави рамнотежа и да се слуша советот што другите ви го даваат. Не мора да ги усвојувате, само слушајте ги. Последната недела од месецот носи добра деловна понуда, но добро размислете пред да ја прифатите, односно размислете за следниот чекор. Ако сте во врска или сте во брак, вие сте дистанцирани од вашата сакана и нема да најдете разбирање во комуникацијата. Планетата на loveубовта влегува во вашиот знак на 9ти мај, така што до крајот на месецот имате можност да ја усогласите вашата емотивна врска. Слободните припадници на вашиот знак се склони кон флертување но ќе ве интересираат две лица. Лицето кое не е од вашето место на живеење го има првенството. Врската започнува со допишување преку пораки, социјални мрежи и се потенцира интелектуална стимулација. Во областа на здравјето, водете сметка за вашата исхрана, бидејќи ќе има зголемен апетит, затоа се можни проблеми со дигестивниот систем.

РАК
Почитувани Ракови, планетата на акција е во текот на целиот месец мај, така ќе бидете исклучително мотивирани кога станува збор за работата. Ова е период во кој нема да имате трпеливост, па затоа е важно добро да размислите пред да кажете нешто за да не влезете во конфликти. Целокупната енергија фокусирајте ја конкретно на работните обврски и на тој начин добро ќе го искористите овој транзит. Избегнувајте сериозни дискусии со претпоставените, нема да најдете разбирање или другата страна едноставно нема да ве разбере на вистински начин. На полето на љубовта, ако сте во врска или сте во брак, вашата потенцирана енергија, но и агресија, предизвикува непријатност на спротивната страна. Емоционалните реакции од ваша страна се зголемени, му пренесувате на партнерот и сакате да предизвикате реакција. Препорачливо е да бидете потактични. Слободните припадници на вашиот знак запознаваат интересна личност преку пријател, со кого имате можност да започнете емотивна врска. Ова е време за тајни врски. Во областа на здравјето, одете на редовни прегледи кај стоматолог. Можни се повреди и избегнувајте изложување на голем физички напор.

ЛАВ
Драги Лавови, во текот на мај ќе бидете ориентирани на својата позиција во општеството, кариерата и важно ви е каков впечаток оставате врз околината. Бидејќи во првите три недели од месецот вашето природно поле на позиција е многу активно во транзитот на планети во знакот на Бик, јасно е дека ова е период на поволни можности, акцент во колективната… планетата на комуникација ќе бидете во вашето природно поле на планови и ќе треба да разговарате за тоа. На полето на љубовта, ако сте во врска или во брак, страда врската со вашиот партнер затоа што длабоко во себе ќе носите чувство на незадоволство што ќе се рефлектира на спротивната страна. Втората половина на месецот е поволна за помирување на разликите што постојат помеѓу вас и вашата сакана. Ако сте слободни, ќе ве интересира личност на висока позиција и со разлика во возраста до деветти мај. Втората половина на месецот носи поголема социјална активност и преку пријателите запознавате личност која ќе ве стимулира интелектуално и, според тоа, ве интересира. Кога станува збор за здравјето, вие сте витални, но многу лишени од сон. Лошиот сон влијае на вашето расположение.
ДЕВИЦА
Драги Девици, вашата владејачка планета престојува во вашето природно поле на кариера и статус во текот на мај, а сега оваа тема е многу важна за вас. Размислувате како да го подобрите вашиот бизнис, имате потреба и го сфаќате тоа, да разговарате со луѓето со кои работите. Можни се и пократки патувања кои имаат врска со вашата позиција во тимот. Поволниот аспект на транзитното Сонце на вашиот хороскопски знак во текот на првата половина од месецот, ви овозможува да реализирате планови, како и успешно да ги наметнете сопствените верувања. На полето на љубовта, ако сте во врска или сте во брак, разговарате со вашиот партнер за иднината на врската. Нема да ви се допаѓа начинот на кој спротивната страна ве третира и перципира и тоа е изворот на конфликтот во мај. Слободните припадници на вашиот знак, со планетата на љубовта во природното поле на судбината, исто така можат да очекуваат средба што ќе влијае на понатамошниот тек на нивниот емотивен статус. Една средба менува сè. Во областа на здравјето, обрнете внимание на колената, ‘рбетот и коските воопшто.

ВАГА
Почитувани Ваги, вашето природно поле на заеми, кредити и воопшто, поддршката на другите луѓе е исклучително нагласена во текот на мај, особено во првата половина на месецот. Потребна ви е поддршка, а ќе ја најдете кај оние од кои најмалку очекувате. Овие се луѓе во позиција, или едноставно се влијателни. Од друга страна, лице од непосредната околина ќе ве праша за совет, сепак, вашиот став сега е дека не сакате да се мешате во нечии одлуки. Не верувајте никому кога станува збор за вашите планови, за да не бидат осуетени. Еден долг од минатото, кој сте го заборавиле, излегува на површина. Ако сте во врска или сте во брак, вашиот партнер е драма за финансии. Овде станува збор за личен доход на спротивната страна, но нервозата ќе биде проектирана врз вас. Последната недела од мај носи стабилизација на односите, иако искри сепак ќе бидат присутни до одреден степен. Доколку сте слободни, ве чека исклучително динамичен период. Од самиот почеток на месецот, едно лице во непосредна близина се обидува да го предизвика вашето внимание. Ова ќе ви предизвика нервоза и дисхармонија, како и конфузија. Упорноста на другата страна ќе ве стави во позиција јасно да кажете што сакате. Напнатиот аспект на транзит на Марс кон вашиот хороскопски знак доведува до пад на виталноста. Месечниот хороскоп за мај 2021 година ве предупредува дека можни се повреди и расекотини.

ШКОРПИЈА
Почитувани Шкорпии, во следните недели ве очекуваат големи промени во областа на договорите, а некои припадници на вашиот знак се подготвени да стават крај на минатото и да свртат нов лист од неговите корени. Reе се радувате на ова, бидејќи вашата ексклузивна природа не толерира ништо што е нејасно или нејасно. Пристигнува понуда за нова деловна соработка, но добро е да се избегне донесување одлуки во последната недела од месецот. Ќе биде побарано да посредувате помеѓу двете завојувани страни, сепак, нема да ја прифатите поканата. Ако сте во врска или сте во брак, односот со вашиот партнер се менува од ден на ден. Веќе некое време имаше назадувања на ова поле, кои сега ќе кулминираат. Имате впечаток дека саканата личност не ги слуша вашите потреби и вие сте делумно во право, сепак, дали сте му јасни на вашиот партнер? Слободните припадници на вашиот знак влегуваат во одличен период кога станува збор за вашиот љубовен живот. Социјално сте активни и мај носи пријатни изненадувања на љубовно поле. Ненадејната покана за кафе, од страна на личноста што најмалку ја очекувате, може да означи почеток на нова романса што ќе има потенцијал да трае. Здравјето е стабилно, освен што ќе чувствувате повремени главоболки.

СТРЕЛЕЦ
Почитувани Стрелци, во првата половина на месецот ќе бидете фокусирани исклучиво на нови знаења, учење и ќе треба да се градите интелектуално. Ова е исклучително поволен период за запишување курсеви, што ќе ви овозможи да ја подобрите својата позиција во иднина. Втората половина на месецот е резервирана за семејни работи. Ако сте во процес на продажба на недвижен имот, втората половина на мај носи можност да ја реализирате. Исто така, има потреба од проширување на просторот за живеење, што значи дека многу припадници на вашиот знак ќе бидат зафатени со реновирање на домот во тој период. На полето на љубовта, зафатените припадници на вашиот знак, со планетата на комуникација во природното поле на партнерство, добиваат шанса да ги изедначат недоразбирањата што го загрозуваат квалитетот на врската. Покрај тоа, заедно со вашиот партнер планирате пократко патување, кое ќе ја освежи вашата врска. Од 4 мај, слободните припадници на вашиот знак ќе започнат комуникација со лице кое е неколку години помладо од нив и кое живее во друг град во однос на нивното место на живеење. Од десетти мај, можно е да влезете во врска. Во областа на здравјето, месечниот хороскоп за мај 2021 година ве советува да се грижите за репродуктивните органи и да избегнувате хируршки интервенции.

ЈАРЕЦ
Почитувани Јарци, поволниот аспект на планетите во земните знаци ви овозможува брзо решавање, односно надминување на пречките со кои се соочувате. Бидејќи сте навикнати на тешкотиите, ќе бидете пријатно изненадени од постигнатите резултати за кратко време. Ве чека динамичен деловен период од долгата недела во месецот. Пократки патувања се сигурни, а комуникацијата помеѓу вас и соработниците се интензивира. Сепак, финансиите ве загрижуваат, бидејќи очекувате да се одложат плаќањата. На полето на loveубовта, хармоничните и помалку хармонични денови се менуваат до деветти мај, за оние Јарци кои се во врска или брак. После тоа, ја спуштате топката и се обидувате да му угодите на вашиот партнер. Вие сте повеќе сервилни од вообичаеното, што другата страна ќе го цени. Слободните припадници на вашиот знак на самиот почеток на месецот може да бидат изненадени од изгледот на личност која ќе биде многу директна во изведбата, така што ќе бидете збунети на самиот почеток. Ова е некој што ќе знае да одговори на вашите високи, но реални критериуми. Кога станува збор за здравјето, проверете ги хормоните со кои може да имате проблеми.

ВОДОЛИЈА
Почитувани Водолии, во текот на следните неколку недели, максимално ќе се фокусирате на семејните односи, недвижнините и, воопшто, на сите прашања поврзани со домот. Еден член на семејството станува главна тема и има потреба од ваша поддршка. Водолијата што размислуваше за промена на просторот за живеење, сега ќе може да го реализира. Во областа на работата, постои конкуренција во однос на колегите. Совет е да дадете се од себе сега за да се ослободите од заостанатите долгови, сè што досега сте занемариле. Избегнувајте дебати бидејќи тие ќе кулминираат со конфликти. На полето на љубовта, ако сте во врска или сте во брак, се обидувате да одржите мир и хармонија. Сепак, ќе наидете на отпор. Другата страна нема да ги слуша вашите потреби и ова е период во кој ќе мора да направите компромиси за кои не сте подготвени. Слободните припадници на вашиот знак, со планетата на љубовта, ја шармираат околината и се појавуваат двајца многу слични кандидати кои ќе ве доведат во ситуација да се сомневате кога ќе одлучите. Вие комуницирате од двете страни паралелно и затоа можете да останете со празни раце. Чувствителен проблем со желудникот и дигестивниот систем.

РИБИ
Почитувани Риби, претстојат денови во кои, барем во првата половина на месецот, ќе се чувствувате прилично ограничени кога станува збор за работата. Ќе сакате да ја искажете својата креативност, но околностите налагаат да се држите до безбеден пристап. Од втората половина на месецот, вашата владејачка планета влегува во полето на вашата природна личност и ви отвора нови, одлични можности. Луѓето кои имаат висок статус, образование и се поврзани со странски земји влегуваат во вашиот живот. Ако сакавте да реализирате некои ваши скриени идеи, сега е време. Ако сте во врска или сте во брак, во првите десет дена од месецот, комуникацијата со вашиот партнер е исклучително добра, можни се пократки заеднички патувања. После тоа, вие му се посветувате на домот, ова е периодот до крајот на месецот, во кој ќе владее хармонија, под услов да избегнувате сериозни теми. Слободните припадници на вашиот знак на пократко патување, преку социјалните мрежи, но и со помош на блиски луѓе, членови на семејството, имаат можност да го променат својот емотивен статус. Во областа на здравјето, вашата виталност е вратена. Сепак, можно е зголемување на телесната тежина.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 3 ДО 9 МАЈ 2021 ГОДИНА

Фотографија од Андријана Јаневска, Тоше и Каролина пред 21 година: „Спомени од едно време кога другарството беше најважно