in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 МАЈ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Не верувате во различните ветувања што ви се нудат. Треба да бидете целосно ангажирани и да си помогнете да најдете решение. Се очекува сè да стагнира, затоа не обидувајте се да започнете некоја нова работа.

БИК
Транзитите на планетите ви даваат можност конечно да ги претставите идеите, кои досега биле погрешно разбрани, и да добиете поддршка од колегите од кои најмалку очекувавте. Исто така, ќе имате официјално запознавање со влијателна личност што ја познавате од гледање.

БЛИЗНАЦИ
Ве иритира што сте ја научиле околината дека сте иницијатор за сè. Расположението е такво што денес претпочитате одговорноста да ја имате некој друг, а вашата задача е да бидете весел гостин кој треба да си помине убаво.

РАК
Ќе имате ненадејни трошоци, но не се вознемирувајте затоа што ќе можете да ја стабилизирате ситуацијата. Побарајте поддршка од пријател. Избегнувајте средба со вашиот партнер затоа што една безопасна несмасна реченица може да биде причина за сериозна кавга.

ЛАВ
Ако рационално ја анализиравте вашата позиција, ќе признаете дека не е толку лошо. Проблемот е во тоа што сте склони кон лелекање и критикување, па така собирате такви луѓе околу вас. Слушајќи ја вашата околина, запаѓате во песимизам, што, всушност, воопшто не е ваше.

ДЕВИЦА
Време е да се реорганизираме. Чистењето и во вашиот дом и на работното место ќе создаде средина за реализација на многу деловни проекти. Но, ако за момент се откажете од сите професионални активности, ќе сфатите дека не сте центарот на светот.

ВАГА
Вистинско време е да ги реализирате вашите планови, особено ако соработувате во странство. Покрај тоа, ваквите транзити можат да објават интересно познанство со личност која е далеку, и која ја среќавате на чуден начин, на пример, преку социјалните мрежи.

ШКОРПИЈА
Денес сте слаткоречиви со сите. Вашето добро расположение е, всушност, маска за чувството на несигурност што ве обзеде. Потсвесно сакате да ги мотивирате другите луѓе да возвратат со вашите добронамерни коментари. Ќе бидете разочарани.

СТРЕЛЕЦ
Вашето расположение е нестабилно, ова е еден од оние денови кога е подобро да се повлечете и да поминете часови во осаменост. Вистинската причина за сето ова е хронична несоница како резултат неуредниот ритам на живот. Почестете се себеси со релаксирачка пауза.

ЈАРЕЦ
Опседнати сте со деловни проблеми. Сепак, ова не е поле каде што можете да очекувате важни настани. Еден член на семејството треба да биде во центарот на вниманието, бидејќи од него доаѓа голема поддршка, што ќе ве возбуди. Размислете внимателно за тоа како ќе се заблагодарите.

ВОДОЛИЈА
Вие не се движите. Само кога мислите дека нешто започнало, нова пречка ве враќа на почетната позиција. Вие не решавате ништо со нервоза, потребно е да се задржи трпеливоста. Денот што изминува носи интересна животна лекција.

РИБИ
Време е за избор. Отфрлете неколку работи што ве загрижија веќе некое време. Без разлика дали станува збор за човечки ресурси или проекти, ве чека тешка одлука за ограничување, што ќе направи многу луѓе да бидат огорчени.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Неверојатно откритие во Египет – Совршено сочувана бремена мумија

Трик како јагодите да останат свежи подолго време