Мистериозното село на богаташи Хуаки кое никој не смее да го напушти


Сите жители живеат во идентични вили кои пукаат од луксуз.

Кинеското село Хуаки се наоѓа во провинцијата Џиангсу, исто така познато како „село на богатите“. Облакодери од 72 ката, хеликоптери кои кружат на небото, како и тематски парк го прават ова место целосно поразлично од остатокот од светот. Но, има еден услов. Ако некој реши да ги спакува куферите и да се пресели на друго место, тие остануваат без вила и пари на својата сметка во банка. Токму тоа е причината што никој не се осмелува да го напушти, за да не заврши на улица.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Мистериозното село на богаташи

Извор: srekja.mk

Previous Најслаткото што ќе го видите денес – Мајка патка ги учи своите мали патчиња да скокаат во вода
Next СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 3 ДО 9 МАЈ 2021 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *