in

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 1 И 2 МАЈ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Вие сте под голем притисок и се очекува да спроведете не многу популарни мерки. Со вашето присуство, нема да можете да спречите жестоки дискусии во кои ќе има тешки зборови. Заземете став и кажете што имате без да кажете многу.

БИК
Имате премногу идеи како да го подобрите вашиот живот, но никој од нив не е доволно силен за конечно да се одлучи. Времето минува во тоа двоумење, а овие дена ќе сфатите колку веќе е пропуштено. Можеби некој ви го украл планот и веќе го применил во пракса.

БЛИЗНАЦИ
Лицето со кое работите носи одлука што ве збунува. Не сте сигурни која е вистинската причина, затоа губите часови преиспитувајќи ја вашата одговорност. Пред поблизу да се нурнете во морето, сметајте дека одлуките на другите луѓе не се ваша одговорност.

РАК
Брзи сте затоа не е добро време за какви било конечни одлуки, особено ако се однесуваат на семејни, брачни или љубовни врски. Покрај тоа, пазете се од измамници, особено ако имате било каква работа со купување и продажба на недвижен имот.

ЛАВ
Ако имате можност да потпишете некои документи, бидете внимателни бидејќи може да ви биде украдена грешка што подоцна нема да можете да ја поправите. Вашето променливо расположение може да го збуни вашиот партнер и да го натера да помисли дека повеќе не го сакате.

ДЕВИЦА
Фокусот е насочен кон партнерот, без разлика дали станува збор за љубов или деловна врска. Од вас се очекува голема толеранција, а вие не можете да го направите тоа. Потрошете ја вишокот енергија на физички активности, ова ќе ви го расчисти умот и ќе излезе со нова стратегија на патот.

ВАГА
Љубовниот живот е во центарот на вниманието. Главната тема се лагите или тишините, без разлика дали се ваши или сакани. Неизвесноста за исходот може да предизвика голема непријатност што ќе направи да се чувствувате дури и болни. Надминете ги вашите стравови затоа што кризата е привремена.

ШКОРПИЈА
Ова е еден од оние денови кога мислите дека е најдобро да спиете над. Вистинската причина за таквото расположение лежи во фактот дека ве мачи голема неодлучност поради која не успевате да одлучите и да донесете правилна одлука за да избегнете агонија.

СТРЕЛЕЦ
Добивате вести за дополнителен приход на кој не сметавте. Тоа е доволна причина да се вооружите со нова мотивација и да започнете да работите уште по ентузијастички. Не закопајте се во рационални можности за да не се движи сè на крајот.

ЈАРЕЦ
Бидете многу внимателни овој викенд. Одредени информации не стигнуваат до вас на вистински начин, па затоа не сте во добра позиција да ги видите сите ризици што демнат и кои мора да ги земете предвид пред да донесете конечна одлука.

ВОДОЛИЈА
Вие се занимавате со правни и документи на различни начини. Вашите организациски вештини доаѓаат до израз бидејќи тоа се водите во кои совршено пливате. Ваквата динамика накратко ќе ги сврти мислите од љубовни проблеми.

РИБИ
Добивате информации што носат патоказ во кој правец треба да оди вашиот професионален развој. На прв поглед, ова не изгледа примамливо, но во иднина тие можат да се развијат во големи можности. Не ја пропуштајте можноста, останете во играта.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Необични навики кои ги поседуваат само многу паметни луѓе

Игрите од PS+ за месецот Мај за PS4 се прекрасни