in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 АПРИЛ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Денес Овенот ќе има многу енергија што треба да ја искористи за време на решавањето на сите тековни проблеми со најблиските. Ако вие и вашиот партнер, вашите родители или деца се добро, искористете ја оваа можност да посредувате помеѓу конфликтните страни во конфликти во кои се вклучени ваши познаници.

БИК
Денес, Бикот може да ја помеша љубовта со други силни емоции – научете да ги разликувате романтичните чувства од другите. Како да се постигне ова? Затоа, продолжете да бидете искрени Бикови кои ги прифаќаат работите како што се. Ќе уживате во шестото сетило што ви ги открива луѓето кои не се сигурни за деловно работење.

БЛИЗНАЦИ
Ѕвездите на Близнаците им покажуваат поволна енергија на вашиот знак кога станува збор за љубовта. Покажете му на вашиот партнер колку се грижите за нив со мали и едноставни гестови. Плутон во соработка со Јупитер ќе создаде конфликти и сомнежи во вашиот професионален живот. Ќе мора да се соочите со предизвици и да ги препознаете сопствените грешки, но и да ги исправите другите.

РАК
Ако барате љубов, ѕвездите ве повикуваат да бидете малку повнимателни. Ракови, не водете се од првите впечатоци, бидејќи може да сретнете погрешни луѓе кои ќе си играат со вашето срце. Грешка што ја направивте пред неколку дена на работа, за која не сте биле свесни, ќе ве боли главоболка. Ќе треба да ја објасните вашата страна на приказната и да прифатите санкции од властите.

ЛАВ
Лавовите во врска ќе бидат преплавени со комплименти од некој кој подолго време суптилно флертувал со нив. Бидејќи не обрнувавте внимание на вашиот таен обожавател, тие може да станат многу подиректни. Ова лесно може да создаде проблеми во вашата врска ако не запрете што брзо ви се случува.

ДЕВИЦА
Ако сте во врска, ќе го привлечете целото внимание што ви треба дома. Секој ќе се фокусира на вас и ќе се чувствувате важни. Денес ќе имате необична можност да заработите дополнителни пари. Ѕвездите ќе бидат со вас, но внимавајте – вашата среќа може да направи другите да бидат љубоморни на вас, наши драги Девици!

ВАГА
Денес, љубовта на Вагата ќе биде нивна главна грижа – колку што сакате да ја префрлите вината на другите луѓе, очигледно е дека ви недостасува нешто, а тоа е токму она што не ви дозволува што сакате. Можеби ви се чини дека вашата работа и напор не се доволно препознаени или, колку и да се трудите, никој не ги забележува вашите достигнувања. Наместо да се фокусирате на тоа, само треба да продолжите понатаму.

ШКОРПИЈА
Ако се чувствувате оддалечени од партнерот, ова е добар ден да се гушкате и да покажувате љубов. Ќе бидете исклучително чувствителни и срцето ќе ви се отвори за големи изливи на љубов. Денес е добар ден за Шкорпиите кога станува збор за здравјето – ќе почувствувате хармонија и рамнотежа помеѓу вашите мисли и чувства, а тоа ќе ве охрабри да ги постигнете своите цели.

СТРЕЛЕЦ
Ако Стрелците не се во врска, некој наскоро може да се обиде да побара утеха во вас. Зрачете со смиреност и топлина, и ова ќе делува на тоа лице како заштитна обвивка. Бидете внимателни дека оваа ситуација не ескалира на начин на кој вие не сакате. Марс ќе се залага за брзо закрепнување од сезонско заболување. Сепак, треба да избегнувате прекумерни напори за да не го забавите закрепнувањето.

ЈАРЕЦ
Ѕвездите им покажуваат на Јарците поволно лутање во вашиот спротивен комплементарен знак, Рак. Но, вашиот успех ќе зависи од тоа дали знаете како да напредувате во односите на конструктивен начин. Венера ќе ви помогне да ја извршите својата работа со убов денес – ќе почувствувате задоволство да ја работите својата работа од почетокот на денот и ќе ви го олесни товарот.

ВОДОЛИЈА
Присуството на Меркур во Бик треба да му помогне на Водолијата да воспостави јасен канал за комуникација помеѓу вас и нашите најмлади. Вашите чувства ќе течат спонтано и без поголеми проблеми, и ви се допаѓа. Што се однесува до вашиот професионален живот, астролошката позиција на Сатурн може да создаде фаза на прилично очигледен професионален замор, сепак, ќе имате помош од Јупитер во решавањето на проблемот.

РИБИ
Во последно време Рибите сонуваа чудни соништа – можеби не ви изгледале така, но тие можат да ви кажат многу за тоа како се чувствувате за себеси и за вашиот партнер. На повидок е нова можност за работа, но времето истекува и ќе треба да ја донесете таа одлука што е можно поскоро. Искористете го ова време да го исчистите домот од стари работи – може да најдете нешто вредно.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Да не се претерува: Колку јајца смеете да изедете за Велигден?

Не одел на работа 15 години и редовно примал плата – Заработил милион евра