in ,

МАЈ ЌЕ БИДЕ МЕСЕЦ ЗА ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ КАЈ ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ

На почетокот на мај, ситуацијата на небото се менува. Знакот на Бик вклучува четири планети: Сонцето, Уран, Меркур и Венера, а воинствениот Марс се движи во знакот на рак.

Сето ова ќе влијае на хороскопските знаци, па затоа повеќето ќе бидат повнимателни и ќе размислуваат повеќе отколку што постапуваат. Многумина ќе бидат загрижени за финансиската состојба, нема лесно да трошат пари и добро ќе размислат пред да ги потрошат. Во текот на следниот месец, повеќето хороскопски знаци ќе бидат поемотивни и почувствителни поради влегувањето на Марс во соѕвездието на рак. Семејните односи ќе бидат на прво место, а некои ќе донесат важни одлуки за понатамошниот тек на нивниот живот во мај. Ова е особено точно за Раковите, кои ќе бидат изнервирани од многу работи и ќе бидат вознемирени од ситници.

Во мај, Раковите ќе исполни неколку стари желби и нешто на што посветиле многу од своето време. Но, сето ова нема да помине без стрес поради Марс, што предизвикува нервоза и непотребна нервоза. Раковите ќе бидат особено оптоварени со семејни и емоционални односи и нема да знаат како да донесат правилна одлука затоа што нема да можат правилно да ја согледаат ситуацијата. Затоа, не би било лошо да се консултирате со некој друг пред да донесете одлука, без разлика дали станува збор за адвокат или психолог или пријател. Емоциите ќе бидат доста непријатни за нив овој месец и нема да можат да ги контролираат. Некогаш ќе бидат солзи, некогаш лути и воопшто не рационални. Покрај Ракот, промените на небото особено ќе ги почувствуваат Бикот, Јарецот и Девицата.

Бикот очекува промени и на деловно и на емотивно ниво: љубовта ќе биде насекаде околу нив, можеби ќе се заљубат, а на работа сè ќе оди нагоре. Ќе се случи многу и сето тоа ќе биде прилично добро и Биковите треба што побрзо да ги прифатат промените и да се прилагодат на нив. На нивните одлуки ќе има големо влијание на Уран, кој им носи промени, со совет да не се спротивставуваат на газдите и претпоставените. Љубовта конечно ќе влезе во животот на Јарците, и тие ќе се препуштат на забава и убави чувства. Иако тие се многу недоверливи кон новите познанства, а особено кон новите lovesубови, овој пат ќе бидат многу поотворени и покреативни. Ќе излегува повеќе, ќе се дружи со луѓе и на работа ќе покаже иницијатива што ќе им се допадне на неговите претпоставени кои ќе ги имаат предвид за некои идни проекти.

Јарците кои се во врска може да имаат проблеми во брачниот живот поради некои поранешни љубови, а нивниот партнер може да ги обвини за неверство.

За Девиците, ова е идеален период за патување, освојување нови места, усовршување на постојните или стекнување нови вештини. Некои Девици ќе решат да го сменат местото на живеење, а помладите ќе се снајдат особено добро во студиите. Ако студираат или планираат да се запишат на колеџ, ова е вистинско време бидејќи сè ќе работи за нив.

Разведените Девици насмевнуваат нова љубов иако се уште се ранливи и недоверливи и нема да влезат во нова врска баш така. Прво, тие добро ќе се распрашаат во околината, добро ќе го испитаат „потенцијалниот кандидат“ и ќе го стават на разни тестови.

Во текот на мај, еден пријател ќе им се обрати за помош и Девицата ќе ги вложи сите свои напори да му помогне.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Филипинските чоколадни ридови – Како настанал овој чудесен природен феномен

Како да ги отстраните жолтите дамки од пот на белата облека