in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 27 АПРИЛ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овни, што се однесува до вашиот љубовен живот, ви недостасува автентичност затоа што се однесувате како што мислите дека треба, наместо да го правите она што срцето ви го кажува. Затоа, треба да се обидете да ја пронајдете најдобрата верзија од себе и да го слушате повеќе вашето срце. Што се однесува до вашите финансии, ќе имате малку поголема среќа, бидејќи ќе сфатите дека постојат неколку начини на кои можете да заработите дополнителни пари.

БИК
Бикови, ако сте во брак, вашата врска ќе се зајакне. Во секој случај, вашиот заеднички живот ќе цвета под среќно влијание на Венера. Вашиот шарм ќе работи неодоливо, а партнерот ќе ги следи сите планови што ги предлагате. Што се однесува до вашиот деловен живот, има луѓе кои сакаат да го видат вашиот неуспех, затоа удвојте ги напорите и не им давајте такво задоволство.

БЛИЗНАЦИ
Од моментот кога Близнаците ќе ги отворат очите, ќе почувствувате голема потреба да бидете со вашиот партнер. Месечината во Вага е тука за да ви даде малку нежност. Можеби не сте во идеална економска ситуација, ако сте невработени, треба да ја искористите целата своја ментална енергија за да организирате акционен план за промена на оваа состојба. Очајот нема да ви помогне на кој било начин, време е да се фокусирате на себе и да го пронајдете вашиот мир

РАК
Ракови, бидете слободни и не ги слушајте оние кои изгледаат како да имаат мислење за начинот на кој го водите вашиотљубовен живот Без разлика дали ве критикуваат дека сте премногу либерални или можеби премногу конзервативни. Она што го правите со вашето тело, треба да важи само за вас и за вашата подобра половина. Вие сте загрижени за вашиот метаболизам – љубоморни сте на оние кои лесно можат да стават неколку килограми што ви недостасуваат или губат телесната тежина.

ЛАВ
Надворешни ситуации што ќе влијаат на вашето семејство ќе ве одведат до блиска соработка со вашиот партнер. Ако не сте во врска, ќе се обидете да се отворите за нови луѓе кои се различни од вас, но на крајот ќе завршите со личноста која е најслична со вас. Ако сте самовработени, ќе мора да работите со блиски луѓе кои ве осудуваат и да дадат свое мислење за тоа како треба да ја водите вашата деловна активност или што правите погрешно.

ДЕВИЦА
Лоши манири може да се појават во кавга кај Девиците со партнерот и за да го решите тоа, ќе треба да работите на себе и да разговарате повеќе од вообичаено. Контролирајте го вашиот темперамент, особено ако неодамна сте го започнале вашиот заеднички живот. Време е да се борите против искушенијата оваа сабота: ќе сакате да јадете секакви работи за кои знаете дека не се многу здрави – спасете се од проблеми со прејадување и изберете здраво и избалансирано мени.

ВАГА
Кога е во прашање љубовта денес ѕвездите за Вагите сугерираат дека не треба да бидете импулсивни затоа што би можеле да направите голема грешка, што само ќе ги влоши работите во вашата врска. За слободните Ваги, sвездите предвидуваат нова врска со некој огнен знак. Сепак, бидете внимателни со ставовите за да не се потпрате на недоверливи луѓе.

ШКОРПИЈА
Добрата вест е на повидок за родените под знакот на Шкорпија, денес би можеле да уживате во астралните струи што носат приврзаност и интимни средби. Овој период ќе донесе неколку подароци од Космос кои ќе ве изненадат. Бидете внимателни да не настинувате и ненадејните промени на температурата, бидејќи постои астрална тенденција за назална конгестија, настинки и болки во грлото.

СТРЕЛЕЦ
Ѕвездите ќе му дадат на Стрелецот сè што отсекогаш сонувал – ова се однесува и на оние кои се и на оние кои моментално не се во љубовна врска. Хороскопот вели дека ова е клучно време да ја развиете својата духовност. Секој напредок што ќе го постигнете овие денови ќе биде голем скок кон вашата духовна еволуција. Ако размислувате да започнете компанија, ова е можеби вистинското време да го сторите тоа – се што ви треба е добар деловен план и мотивација, ѕвездите се на ваша страна.

ЈАРЕЦ
Јарците кои во моментов не се во врска, треба да медитирате за да започнете да се за заљубувате во себе. Целата љубов започнува со вас. Добар излив на Јупитер во вашиот знак фаворизира приход од готовина. Но, бидете внимателни, не трошете премногу – Сатурн инсистира да се грижите за она што го имате во моментов, за да можете да ги постигнете своите цели во иднина. Помогнете си со хромотерапија – боите ја лекуваат вашата енергија.

РИБИ
Ќе преовладува мирот во животот на Рибите, како и подобра комуникација со партнерот. Со еден месец во близнаци, ова може да биде добар ден за некои професионални и комерцијални зделки, но со Меркур во квадрант со Плутон, ќе се обидете да ги наметнете само вашите услови без никакви преговори, па резултатот ќе биде спротивен од оној очекувавте Најдобро е да почекате до почетокот на мај за да ги затворите овие теми.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

(ВИДЕО) МИМИ ЈОВАНОВСКА И ПОКРАЈ СИТЕ ПОФАЛБИ ОД ЖИРИТО, ИСПАДНА ОД „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“

Како настанала традицијата на прослава на родендени?