in , ,

Силувана пред очите на партнерот, посвоена на 4 години: Несреќната судбина на панк принцезата

Дури во триесеттите години, што е доцна според поп-стандардите, таа стана sвезда, а дотогаш веќе помина низ многу работи во својот живот. Како дете била во кома (последица на пневмонија), како девојка работела за Би-Би-Си во Њујорк, излегувала со Енди Ворхол и други лица од Њујорк, избегала од насилна врска, била возач на „Њујорк кукли“, основала женски бенд и ја формирала „Блонди“.

Денес, Деби Хари има 76 години и кога ќе се осврне наназад, вели:

„Отсекогаш сакав да се движам наоколу во животот. Нешто ќе ме заинтересираше и веднаш сакав да видам што е тоа. Да, имаше моменти кога ќе помислев: „Ти беше толку голема будала. Се вртиш назад и ги гледаш сите грешки кои си ги направила па се прашуваш зошто воопшто си го направила тоа Но, генерално, мислам дека имав среќа. И јас бев среќна“.

Како што признава, нејзината најголема грешка биле парите.

„Всушност, факт е дека не посветував доволно внимание на работата, бизнисот, парите, затоа што бев заинтересирана да создавам музика и да настапувам“.

Во осумдесеттите години, Деби Хари и Крис Штајн, гитаристот на групата „Блонди“ (тие беа во врска 13 години), изгубија – сè.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Несреќната судбина на панк принцезата

Извор: zenskimagazin.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Бел лилјан – Божествен цвет за кој легендата вели дека настанал од Исусовите солзи

0

Најнова Велешка фото сесија 4