in , , ,

Неверојатно – Папагал стана хит на социјалните мрежи со тоа што пее хитови од Бијонсе

(ВИДЕО) Чико е жолтоглав Амазон, папагал со зелени пердуви со истакнати жолти тонови на главата и живее во англискиот парк за диви животни – Дивиот свет на Линколншир.

– Тој живее во паркот нешто подолго од 18 месеци и без сомнение е една од главните атракции – рече портпаролот на паркот. – Бидејќи има само девет години, тој ќе ги забавува луѓето многу долго – додаде тој. Овие папагали имаат животен век од околу 30 години во дивината и до 80 години во заробеништво, а поради големата побарувачка за нив како домашни миленици, тие се сметаат за загрозен вид.

За повеќе кликнете на наредниот линк: пее хитови од Бијонсе

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 24 И 25 АПРИЛ 2021 ГОДИНА

Кога мислите дека сè се распаѓа – Тогаш Бог само го преуредува вашиот живот во нешто прекрасно