in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 АПРИЛ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овен, препуштете се на струјата, оставете идеите за пливање против неа за некои денови кога ќе имате повеќе енергија и волја за борба. Искористете го денот за некои работи кои ви се драги, најдете доволно време за себе и поминете го продолжениот викенд на најдобар можен начин, опуштено и ослободувајќи го стресот од претходната работна недела.

БИК
Телото ви испраќа веќе доста гласни сигнали дека сте работеле премногу. Иако сметате дека можете да направите сè, не е така, затоа пронајдете ја најдобрата варијанта на активен одмор што ќе ви овозможи да ја обновите енергијата, затоа што деновите што доаѓаат ќе бидат доста интензивни и долги, така што ќе ви треба малку сила можете да излезете од себе.

БЛИЗНАЦИ
Близнаци, малку сте презаситени со идеи и задачи што планирате да ги направите денес. Бидејќи денот има само 24 часа, дури и да беше сабота, поставете приоритети и справете се со она што денес ќе можете да го завршите, за да не продолжувате да пренесувате недовршени проекти од фиока до фиока. Не ви се допаѓа организацијата, но ќе мора да дадете се од себе, барем малку.

РАК
Ракови, позанимавајте се со дизајнот на ентериерот, така што просторот во кој живеете ќе ја пресликува вашата личност. Работевте и заработивте многу, и сега е време да вложите дел од тоа во уредување на вашето секојдневие, што треба да ве направи поудобно и пофункционално. Не ви требаат драстични промени, но мали, но ефективни корекции.

ЛАВ
Возбудата и несигурността на Лавовите се гориво кое во моментов ве придвижува. Бидете внимателни толку многу сила да не ве исфрли патеката на која се движите, што сигурно ќе се случи во случај наскоро да не ја вратите вродената самосвест. Овој тивок ден е вистинска можност да ги распоредите работите во вашата глава на начин што ви одговара.

ДЕВИЦА
Девици, престанете да размислувате како би било да патувате на некое од местата за кои сонувате и направете план еднаш засекогаш како ќе го постигнете тоа во најкус можен рок. Споделете ја идејата со вашите пријатели и наскоро ќе има некој што би бил многу среќен да тргне во авантура со вас, без оглед колку тоа не е вродено.

ВАГА
Динамиката со која моментално дејствувате е изненадување и за вас и за вашата околина, која се навиккнала на малку побавно темпо. Бидејќи е важно да дејствувате во моментот наместо премногу да зборувате напразно, имате можност да ја средите ситуацијата и да ја свртите во ваша предност, колку и да изгледа неповолно на прв поглед.

ШКОРПИЈА
Малку повеќе храброст за вас Шкорпии нема да ве повреди, затоа што веќе сте влегле во некоја рутина што не ви се допаѓа, а тоа дава погрешна слика за вас како личност. Затоа, одвојте разумна сума пари и обновете ја својата гардероба и фризура, а искористете ја денес за да ја испланирате преуредувањето на свој начин.

СТРЕЛЕЦ
Бидејќи крајот на минатата недела за Стрелецот беше прилично добар во споредба со последните неколку недели, вие сè уште ја чувствувате позитивната енергија што секогаш ве исполнува кога ви оди добро. Зчувајте ја колку што можете повеќе во меморијата, за да имате доволно резерви за малку помалку среќен период.

ЈАРЕЦ
Јарци, вие сте многу креативни кога размислувате да поминувате време со пријателите и семејството, но обврските што ги натоваривте малку го нарушуваат концептот. Обидете се да разговарате со пријатели за кои мислите дека можат професионално да работат со вас, а понудата што ја имате за нив не е занемарлива во време на рецесија – сепак може да имате доверба.

ВОДОЛИЈА
Не трошете природни ресурси, драги Водолии, затоа што на овој начин ќе ја изгубите почитта на некои луѓе за кои се грижите. Иако всушност сте доста зелени во мислите, не постои начин тоа да се преведе во начин на живот, па затоа денес би било идеално за одредени првични промени во вашата глава, смирени и смирени како што знаете само вие.

РИБИ
Риби, богатството ви се смее финансиски и деловно, а вие чекавте доволно долго и ваквата промена ќе ви донесе голема насмевка на вашето лице. Но, ако изгледате доволно добро и се сконцентрирате на вас, ќе откриете дека успехот навистина ви се0 насмевнува, фатете ј0 и искористете ја можноста што ви е понудена на послужавник.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кој е Бог? – Во него навистина живееме, се движиме и сме

На вашата мачка и сте поважни отколку што си мислите – Еве што таа чувствува за вас