in , , ,

Неразделни пријатели – Мачка обожава да го масира својот најдобар пријател – куче

Честопати постојат ситуации кога куче и мачка стануваат неразделни пријатели. Ова обично се случува ако сопствениците одлучат да имаат куче и мачка во својот дом како домашни миленичиња.

Каиро и Султан се пример за такво пријателство. Дуото има профил на Инстаграм каде нивните сопственици секојдневно споделуваат фотографии и видеа, а на некои од нив Султан (мачката) ужива да го масира својот пријател Каиро (кучето). Покрај профилите на Инстаграм, тие имаат и свој канал на Јутјуб, кој се отвори пред неколку месеци.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 АПРИЛ 2021 ГОДИНА

Велешка фотосесија на вирално.мк 2