in , ,

93-годишната Дефни Селф е најстариот модел на светот која плени со својот стил и нема намера да се пензионира

Постојат луѓе чија животна енергија е навистина за восхит. Меѓу нив е и најстариот професионален модел во светот. Дефни Селф наполни 93 години на 1 јули и, како што вели, нема намера да се повлече.

Почна да се шета по модните писти по Втората светска војна, кога победи на локалниот натпревар за девојчето на насловната страница. Наскоро се приклучи на агенцијата Габи Јанг во Лондон, каде што го заврши својот тренинг како модел. Родена е во Лондон во 1928 година, а за време на нејзината кариера беше уметнички и комерцијален модел, појавувајќи се подеднакво успешно и во рекламните кампањи за облека и џин. Таа беше омажена за театарскиот и телевизискиот продуцент им Смит. Кога се повлече од индустријата за модели, се пресели во Хертфордшир, каде и денес живее, за да се посвети на воспитувањето и воспитувањето на нивните три деца.

За повеќе кликнете на наредниот линк: 93-годишната Дефни Селф е најстариот модел

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 АПРИЛ 2021 ГОДИНА

Зошто не можете да добиете иста фризура како на сликите од познатите – Корисни совети од фризери