in , ,

ВИДЕО: Величината на Роналдињо е много поголема од било кој друг познат светцки Фудбалер

Секој го знае Пеле, Месси, Зидан и Кристиано Роналдо, но дали го знаат Роналдињо кој беше вистински магионичар со топката. Погледнете го ова видео и се ќе ви биде јасно:

Среќен роденден мајсторе.

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

PESS 20 СТРИМ: Македонија против Шпанија 0:0

Луѓето кои биле скршени се вратиле неуништливи – Го виделе најлошото и веќе не се плашат од тоа