in , , , , ,

Ја нашминкал и дотерал својата баба и ја претворил во вистинска убавица

0

Младиот уметник Александар Драмишанин реши малку да ја разубави својата баба. Фотографиите ги сподели на социјалните мрежи, а потоа почнаа да пристигнуваат и комплиментите

Минатата година, за време на карантин, модниот уметник, фризер и шминкер Александар Драмишанин реши да ја „среди“ својата баба Милоратка (86), која инаку живее во село во близина на Ивањица. Бабата, која обично носи марами цело време, насликана и нашминкана, веднаш се претвори во неверојатна убавица, дури и без да биде свесна за тоа.

“Таа е обична баба од своето село, не се средува и е скромна жена, но е убава и секогаш ми била инспирација. Таа секогаш ја носи косата во шал, па ми текна идејата пред 10 години да се шминкам, но последен пат тоа го направив во карантин затоа што цело време бев во Ивањица, па ја искористив можноста, буквално ја направив затоа што не беше расположена за тоа , и по втор пат го сторив тоа со цел да ги враменам нејзините портрети. во мојот салон, па затоа и фотографирав специјално за тие цели “, изјави Александар за Ноиц.

Кога ги сподели фотографиите на социјалните мрежи, почнаа да пристигнуваат комплименти:

„Плачев, ме потсети на баба ми“, „Бабата е вистинска царица!“, „Колку убава жена …“

Погледнете сами неверојатната способност на овој уметник:

Повеќе кликнете на наредмиот линк: Ја нашминкал и дотерал својата баба

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 АПРИЛ 2021 ГОДИНА

Како да го успорите процесот на растење на влакната после бричење – Корисен совет кој морате да го знаете