in ,

Како да го успорите процесот на растење на влакната после бричење – Корисен совет кој морате да го знаете

Овој трик е едноставен и неверојатно ефикасен. И многумина не слушнале за него.

Кога станува збор за бричење на нозете, најлошото што може да ни се случи е дефинитивно ситни црни влакна кои можат да се појават следниот ден по депилацијата. А, понекогаш се појавуваат цели влакна – и не знаеме од каде.

Како да се избегне тоа и која е причината за тоа?
Работата е во кожата. Под слојот на мртви клетки, дел од тенките влакна не се видливи. И кога ќе ги избричите влакната заедно со слојот на кожата, малите влакна се исправуваат и се шират онаму каде што порано не биле видливи. Станува збор за влакна кои не можеле да се избричат ​​првиот пат затоа што биле едноставно премногу длабоки.

Што да се превземе?
Решението е едноставно. Пилинг пред бричење. Добар пилинг со добра четка. Добро тријте ги нозете. На овој начин, при бричење, ќе ги отстраните тенките влакна, како и длабоките. Сега вашите нозе ќе бидат двојно по мазни.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0

Ја нашминкал и дотерал својата баба и ја претворил во вистинска убавица

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 АПРИЛ 2021 ГОДИНА