in , ,

Тотална трансформација на тераса која ќе ве воодушеви – Идилично катче за пролетно уживање

(ВИДЕО) Со малку волја и напор, секој може да создаде личен рај. Особено кога пристигнува убавото време, па терасата станува нашето омилено место за одмор.

Една девојка покажа како да се направи старата, трошна тераса најубавото место за мир и кафуле. Трансформацијата што таа ја направи со нејзината тераса сигурно ќе ја разбуди вашата фантазија и ќе ве натера да размислите за украсување на вашата. Нема да ви требаат многу пари за оваа „авантура“, бидејќи веќе ги имате повеќето работи во куќата.

Потребна ви е само подлога, неколку саксии и цвеќиња, неколку столици, перници и неколку ламби. Можете да користите сè што не користите за украсување, и оставете го ова видео да ви послужи како инспирација. Можете да користите пластична основа, но вештачка трева исто така би изгледала убаво. Камењата покрај ѕидот се интересен детал што направи терасата да изгледа уште поубаво, а ламбите дадоа посебен печат и создадоа магија.

На видеото погледнете како се одвиваше сè:

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Професионални „фејкери“ – Хороскопски знаци кои најдобро глумат пред другите

Татко ми не дозволи да станам пилот, па почнав да играм фудбал – искрeно со сeлекторот Игор Ангеловски