Три години ја „тренирал“ својата вилица – Модел покажа како ефикасно да имате извајан профил


Можеби е убаво за себе, но многумина се согласија дека изгледа застрашувачки. Лекарите, пак, го предупредуваат дека во иднина ќе има непријатни проблеми. Овој машки модел ги зачуди луѓето откако ја покажа својата драматична трансформација на вилицата.

Лука Марчеси од Милано се нарекува „извршен директор на вилицата“ и не е тешко да се разбере зошто. По три години „тренинг“, италијанскиот убавец ја сподели тајната на неговата извајана вилица – но наиде на поделени мислења од јавноста. Моделот покажа драматични резултати за тренинг на вилицата на ТикТок во неколку видеа што се прегледани од неколку милиони луѓе.
Во своето шокантно видео, Марчеси вметнува мал гумен уред што се користи за зајакнување на мускулите на лицето. „Дали мислите дека претерав?”, Напиша тој во изјавата и многу луѓе – вклучувајќи и лекари – се согласија.Преразвиените масерни мускули, или со ненамерно стегање на забите или, како во овој случај, со вежбање на вилицата, може да предизвикаат проблеми како мигрена, но и болка во темпоромандибуларниот зглоб“, рече др. Мартина Хоџсон, стоматолог и доктор во Стоматолошкото студио.

„Овие се мускули кои ја поврзуваат коската на вилицата со коската на јагодицата и ни помагаат да џвакаме, па затоа не се советува преголем развој во овој регион“, објасни таа. Болката се лекува, забележува таа, но ќе ви требаат неколку инјекции на ботокс за да ги „опуштите мускулите и потоа да го намалите воспалението“.Откако беа објавени, видеата на Лука собраа илјадници коментари од други корисници на TikTok.
Еден рече: “Ова боли да се гледа” Друг коментираше: „Малку премногу“. Неколку луѓе сметаа дека тоа е филтер, но Марчеси откри дека не е. Се разбира, имаше и такви на кои им се допаѓаше извајаниот изглед на вилицата на Лука. „Дали сум единствениот што го наоѓа ова прилично слатко?“, Праша еден следач, а некој друг се пошегува: „Неговата линија на вилицата е поостра од мојот нож“.

@lucamarchesi_lm

##differente##tattoo##enjoy##seebio##for##jawlinee##amazing##funny##comedy##different##foryou##perte##viral ??is not enough ?

♬ suono originale – LUCAMARCHESI

Извор: srekja.mk

Previous СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 АПРИЛ 2021 ГОДИНА
Next Како кучињата ја избираат својата омилена личност кон која ќе бидат приврзани

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *