in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 АПРИЛ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овните со недели учат како да носат нешто ново и секој ден. На пример, денес може да се сомневате во вашиот физички изглед. Не ви се допаѓа како изгледате или како постапувате со луѓето околу вас. Веројатно треба малку да се опуштите во односот кон другите и да дозволите некои луѓе повторно да се појават пред вас, така и вие да се чувствувате подобро во вашата кожа

БИК
Денес е денот кога Биковите треба да размислат за својот приватен живот. Очекувајте да бидете прилично чувствителни на барањата на вашите најблиски. Вие имате моќ да внесете повеќе топлина и разбирање во вашето семејство, како и односот во кој сте во моментов. Слушајте ги нивните желби и размислете како да ги задоволите. Ќе добиете сè повеќекратно назад.

БЛИЗНАЦИ
Денес може да биде лесен ден за Близнаците ако ги завршите сите ваши материјални обврски на време. Денес започнете го денот рано и ќе имате многу време да планирате, да се релаксирате и да уживате со вашето семејство на сончевата тераса. Оставете малку време и за семејните обврски, така што нема да имате сè за вечерта кога сакате мир.

РАК
Денес, Раковите имаат многу на умот. Изминатите три недели ги анализиравте вашите врски на длабоки нивоа. Некои многу добри луѓе ве повикуваат да направите промени. Ако немате партнер, можеби ова е добро време да започнете нова врска. Само помислете ако сте подготвени за нов почеток, тоа нема да биде лесно.

ЛАВ
По неколку многу сериозни денови, Лавовите ќе се разбудат со многу позитивно чувство исполнето со голема количина на енергија. Вашата способност за заведување денес е на својот врв, затоа слободно искористете го она што ви се нуди. Вашите пријатели, а особено вашите пријатели, ќе се натпреваруваат кој повеќе ќе ви се додворува. Ако сте размислувале за покачување, денес е денот да се подготвите за тој разговор.

ДЕВИЦА
Ако имате деца, денес Девиците би можеле да бидат истоштени од нивните барања. Ако ги немате, тогаш оваа улога ќе ја преземат колегите и работата. Само важно е да не полудите обидувајќи се да ги задоволите сите околу вас. Ова ќе помине многу брзо. Пред вас стои многу добра деловна можност, затоа зграпчете ја штом ја видите, не трошете време.

ВАГА
Вага, дали се чувствувате нервозни и лути? Не расправајте се затоа што ова ќе ве одмине брзо. Ваквиот став не е од ваша природа. Соработниците ќе го забележат вашето (не) расположение и ќе бидат повеќе внимателни кон вас отколку вообичаено. Не ги искористувајте затоа што денес добивате бонус на позитивна карма што сте ја акумулирале во текот на годината.

ШКОРПИЈА
Колку напорно треба да работат Пкорпиите за да ги постигнат своите цели! Се чини дека носите полна вреќа песок на грб и ви станува уште потешко. Ова е одличен ден да ја откриете причината за вашите проблеми. Запрашајте се дали вашата потсвест го спречува вашиот напредок. Причината е во вас. Пронајдете ја!

СТРЕЛЕЦ
Стрелците денес имаат потреба да измислуваат нови работи. Се чувствувате прилично креативно во техничка и уметничка смисла. Само да имате доволно време за сите идеи што ви паѓаат на ум! Денес ќе сфатите дека концентрацијата е многу важен предуслов за успех. Бегајте од сè што ве мачи и посветете се на својата работа и креативност.

ЈАРЕЦ
Општо земено, Јарците ќе имаат совршен одговор во ракавот, но момент доцна. Вашата интуиција ќе трепери пред вашата самоконтрола. Денот пред вас ви дава шанса да се ослободите од работите што понекогаш ве кочат. Препуштете се на инстинктите неколку пати и видете што ќе се случи тогаш. Ни малку забава и дружење нема да ве повреди!

ВОДОЛИЈА
Водолија, помислете на себе си на прилично модерна личност. Дали успеавте да и одолеете на традицијата во последно време? Вашата облека најпозитивно ја коментираат вашата баба и нејзиниот сосед? Денес ќе добиете јасен увид во тоа колку сте навистина модерни. Променете некои работи на себе и во себе и ќе бидете начинот на кој сакате да се претставувате.

РИБИ
Денес, Рибите би можеле да се најдат во одредена конфликтна ситуација поврзана со вашата работа. Можеби ќе треба да решите некои односи со колега кој работи зад грб за ваша лична корист. Yourе го постигнете најдоброто со тоа што со работа покажувате кој е во право. Дозволете вашите претпоставени сами да видат колку сте добри.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Херојски чин на доктори – Ја продолжиле операцијата на отворено срце и покрај пожарот кој ја зафатил болницата

Науката тврди дека покрупните жени раѓаат интелигентни деца